het D. Feldbefestigungsvorschrift 1923. Het opnemen van een serie dergelijke fotos in ons toekomstige „G. V. I." of „P, V." zou dan ook zeer veel aanbeveling verdienen. 13. Vechtwagens en pantserautomobielen in verband met het int. gev.; a. Vechtwagens Daar deze moderne strijdmiddelen nog in een ontwikkelingsstadium verkeeren, waarbij zij voor verplaatsingen langs de wegen over 15 20 K. M. reeds bijzondere transportmiddelen eischen, terwijl moerasland, dicht begroeide streken en steile hellingen hun optreden onmogelijk maken, zijn zij voor ons voorloopig m. i. niet van practisch belang en blijven daarom hier verder onbesproken, b. Pantserautomobielen zijn eveneens slechts op goede wegen te gebruiken, waarbij zij samen moeten werken met inf. in lastautos, met wielrijders of met cavalerie, daar zij tot een langdurig vuurgevecht niet in staat zijn. 14. Pioniers in dienst der inf. Dit hoofdstuk bevat, in ver gelijking met p. 62 uit onze geen nieuwe of afwijkende denkbeelden. 15. Verbindingsdienst. Verwezen wordt naar het desbetref fende voorschr., in dit tijischrift reeds uitvoerig besproken (1924, blz. 154). 16. Bosch- en dorpsgevechten. Verwezen wordt naar het alg. gev. voorschr. (..Führung und Gef."); dit naslaand (blz. 228). vinden wij weinig, waarmede de uitvoerige behandeling van dit onderwerp in het artikel „Terreinvoorwerpen"„I. M. T.'"23 blz. 263 zou kunnen worden aangevuld. Slechts moge gewezen worden op de bijzondere geschiktheid van boschperceelen voor vergassing ,,Fu. G." p. 424 en 425)in samenwerking met omvatting is dit het vlugste en veiligste middel om kleine stukken bedekt terrein ten val te brengen. Wordt vervolgd). 5. TACTISCHE OEFENINGEN, door F. T. (4e vervolg.) DE VERPLEGING. Eenige korte aanteekeningen op de verpleging, zooals die in de Mei-aflevering is behandeld, schijnen niet overbodig. De alge- meene indruk, die wordt gewekt, is wel dat er iets hapert. De moeilijkheden spruiten minder voort uit de beginselen van de R. A. A. doch ontstaan eerder door de nog onvolledige uitwer king in de Voorschriften, zooals wij die thans hebben, en houden verband met onze organisatie, speciaal die der troepen- treinen. 396

Indisch Militair Tijdschrift | 1924 | | pagina 42