terraad wordt dit ultimatum verworpen en weten dus de Duitschers, dat zij zich met geweld een doortocht door België moeten banen. Op 4 Augustus rukken de eerste Duitsche troepen België binnen n. 1. het Maasleger bestaande uit zes gemengde brigades, waan zes eskadrons cavalerie, bestemd voor den aanval op Luik. De opstelling, ingenomen door het Belgische veldleger ligt in het opmarschgebied van de Duitsche le en 2e Legers. Het 2e cavaleriekorps, onder het bevel van den generaal von der Marwitz, hoewel onder de directe bevelen staand van de „Oberste Heereslei- tung" had de opdracht vóór deze le en 2e legers uit te gaan; op te helderen tegen de linie Antwerpen Brussel Charleroi; de zich in België bevindende Belgische, Engelsche of Fransche krachten te verkennen; de van Brussel naar Namen en Dinant voerende spoorbanen te vernielen en om met de 2e en 4e Cav.- Div. N. en met de 9e Cav.-Div. Z. om Luik op te rukken. Het 2e Cavalerie-korps bestaat uit: de 2e, 4e en 9e Cav.-Div., benevens de jager-bataljons No. 3, 4, 7, 9 en 10, welke naar behoefte over de 3 cavalerie-divisies ver deeld worden. Van de jager-bataljons is één compagnie op rijwielen, terwijl de rest op auto's wordt vervoerd. Waar we in dit bestek alleen met de 2e en de 4e divisie te maken hebben, volgt hieronder haar samenstelling. 2e Cav.-Div.; comdt generaal-majoor Freiherr von Krane; bestaande uit: 5e Cav.-Brig.: 2e regiment dragonders, 3e regiment ulanen. 8e Cav.-Brig.: 7e regiment kurassiers, 2e regiment huzaren. Leib-Husaren brigade: le en 2e regiment Leib-Husaren. afdeeling rijdende art. No. 35, machinegeweer-afdeeling No. 4, berichtafdeeling met één zwaar en 2 lichte draadlooze stations, pionier-afdeeling, cavalerie-treinafdeeling (automobielen) 4e Cav.-Div., comdt luitenant-generaal von Garnier; bestaande uit: 3e Cav.-Brig.: 2e regiment kurassiers, 9e regiment ulanen. 17e Cav.-Brig.: 17e regiment dragonders, 18e regiment dragonders. 18e Cav.-Brig.: 15e regiment huzaren, 16e regiment huzaren, afdeeling rijdende art. No. 3, garde machine-geweerafdeeling No. 2, bericht-afdeeling met één zwaar en één licht draadloos station, pionier-afdeeling. Alle regimenten tellen 4 eskadrons, ter sterkte van: 5 officieren 358

Indisch Militair Tijdschrift | 1924 | | pagina 4