414 zoek en personeel-indeeling en geeft de daarvoor in Amerika gebruikte methoden. Kapitein,-luitenant ter zee H. J. Hartkamp toont in een kort tusschen- voegsel aan, hoe reeds lang voor de Engelsche en Duitsche Marine kwa men tot hare verbeterde methoden van vuurleiding, de toenmalige luit. t. z. der le klasse A. van der Sluis tot belangrijke vindingen op dat gebied was gekomen. Het bestuur der Marine-vereeniging looft wederom een prijs van f 100.— uit voor het beste artikel over één der onderwerpen, waarvan in dit nummer van het Marineblad een opgave wordt gegeven In extenso wordt verder de staatsbegrooting voor het dienstjaar 1924, Zesde Hoofdstuk (Marine) afgedrukt. Bk. 9, OVERZICHT BUITENLANDSCHE TIJDSCHRIFTEN. Field Artillery Journal January-February 1924, Hoe hoog in Amerika traditie en krijgsgeschiedenis in het leger staan aangeschreven, spreekt in dit nummer weer eens uit „Regimental day of the first Field Artillery". Voor het eerst werd bij dit regiment die dag gevierd en wel op den herinneringsdatum van den slag bij Gettysburg, waarin Hazlett's Battery, waaruit later een der batterijen van het le Regiment werd gevormd, zich in het bijzonder onderscheidde. Over „Artillery preparation in the attack" wordt een rapport afgedrukt van een artillerie-commissie bij de General Service Schools. De conclusies, waartoe bedoelde commissie in dat rapport komt, zijn de volgende: Geen onbegrensde voorbereiding (d.w. z. tot volkomen vernietiging van het aan te vallen frontgedeelte is verkregen). Begrensde artillerie-voorbereiding zal vrijwel iederen aanval voorafgaan, kan soms geheel achterwege blijven wanneer verrassing hoofdzaak is. Is echter de vij. infie. beschermd door draadversperring, dan kan artillerie- voorbereiding alleen gemist worden, indien voldoende tanks aanwezig zijn om de eigen infie te begeleiden. Aan een artillerie-voorbereiding moet een zuiver gestelde taak wat betreft doelen en uitwerking ten grondslag liggen. Juistheidsvuur is uitgesloten. Hoeveelheidvuur moet de qualiteit vervangen. Neutraliseeren der verdedigende artillerie is eerste vereischte. Regels betreffende de daarvoor benoodigde hoeveelheid stukken tegenover een gegeven aantal vijandelijke, zijn niet vast te stellen. Algeheel neutraliseeren van vij. artie of andere vijandelijke elementen is niet te verwachten. De aard der te verkrijgen neutraliseering hangt af van zeer veel verschillende factoren en varieert sterk. De noodzakelijke dienst der artillerie-voorbereiding hangt af van: al of niet verrassing noodig, aanwezigheid van tanks, sterkte en moreel van den vijand; omvang, sterkte en belangrijkheid der vij verdedigingswerken: sterkte aan eigen artillerie; mogelijkheid van munitie-aanvulling en de nauwkeurigheid van het artillerievuur. Het vuur gedurende den aanval moet beschouwd worden als een vervolg van de artie voorbereiding. Artilleristische Monatshefte Nov./Dec. 1923. Dit nummer is geheel gevuld met het slot van het artikel van v. Eberhard„Einiges über die Ballistik groszer Schuszweiten". Op streng wetenschappelijke wijze wordt de invloed van de aarddraaiïng op de kogelbaan in formules neergelegd. Revue d'Artillerie Février 1924. De colonel Tournaire schrijft over „Les programmes d'admission aux écoles militaires" en bepleit het verdiepen van het militaire onderwijs. Hij zegt o. a. „La guerre nous a niontré, que nous n'avions pas assez cultivé dans l'application les études scientifiques de notre jeunesse, que trop peu d'artilleurs étaient rompus aux questions

Indisch Militair Tijdschrift | 1924 | | pagina 60