416 infanterie, die een zeker punt onder vuur wil hebben genomen, laat ter plaatse waar zij zich bevindt, loodrecht naar boven vuurpijlen opgaan. Deze worden aangepeild door de 2 zijposfen en op deze wijze wordt de plaats der eigen infie vastgelegd. De kleur der vuurpijlen nu moet aan wijzingen geven voor den afstand waarop het te bevuren doel zich bevindt van die eigen infie-opstelling. In de doelaanduiding schijnt ons de groote moeilijkheid te liggen van deze methode. Schrijver begint al te zeggen dat de infie geen doelen moet melden op korter afstand dan 300 M. (om gevaar voor eigen artie-vuur te vermijden). Bovendien praat hij slechts over afstanden die gemeld moeten worden aan de artie, maar hoe wat betreft de richting? Een doel zal zich toch niet altijd juist in de lijn batterij(enj punt van afvuren der vuurpijlen bevinden! Neen, ook deze methode brengt geen oplossing voor het zoo moeilijke probleem. In „Renseignement divers" vinden we gegevens over in Amerika be proefd luchtafweergeschut. Heerestechnik Februari 1924. Het artikel ,,Die Entwicklung der F. K 16 und 1. F. H. 16" wordt beëindigd. Duidelijk wordt het ontwikkelings proces van het zwaardere type veldkanon met groote dracht tijdens den oorlog uiteengezet. Een interessante vergelijkende tabel met gegevens betreffende de Fr. 75 m.M. het oude Duitsche veldgeschut, de F. K. 16 en de l.F. H. 16 be sluit het artikel. Dr. Karl. Becker begint een artikel over „Photographie von Artillerie geschossen im Fluge bei Tageslicht" en geeft eene beschrijving van den ballistograaf. In een artikel „Einheit des Kalibers bei den Infanteriewaffen" komt de steller ervan tot drie noodzakelijke kalibers n.l. 6—7 m.M. voor geweren en geweermitrailleurs, 9 m.M. voor zware mitrailleurs en van 13—15 m.M. voor „überschwere" mitrailleurs, welke laatste bestemd zijn voor het be strijden van vliegtuigen, tanks en licht geschut van schilden voorzien. Hauptmaun Justrow begint een bespreking van het nieuwe werk,,Explo- sivstoffe" van Prof. Dr. Brunsvoig Coast Artillery Journal. January 1924. In „Coast DefenseLogical and Visionary" komt de Colonel Henry op tegen het overdreven aandeel, dat in de kustverdediging blijkbaar meerderen in Amerika aan de luchtstrijd krachten willen toewijzen waardoor de twee andere middelen, leger en marine, in het gedrang dreigen te komen. Hij zegt o.a. „Some claims (ten bate der luchtstrijdkrachten) having for a background bombing exercises are based not upon facts but a distortion of them". De bekende bombar- dementsproeven op de Virginia en de New Yersey worden dan uitvoerig vermeld en besproken en tot hun juiste beteekenis teruggebracht. Wij cileeren uit dit artikel: „on nights when moon and stars are hidden, a ship without lights is concealed as effectively as the proverbial needle. The task of locating a ship by aerial patrol is about as difficult as a search for the needle. An all night search of a devensive sea area by airplane flares, borders on futility". En verderop: „The antiaircraft armament will force bombers to operate at altitudes at which the percentage of hits to be expected is small", en „Landing parties, once having gained a foothold would not be unconve- nienced greatly by bombers or by the feeble resistance a depleted land army could offer". „However optimistic the proponent of preparedness by means of air forces alone may be, they sooner or later will be forced to admit that other branches and arms of the military and naval service have their distinc tive missions, and, that a well balanced military and naval strength is necessary". „The airforces in any war now conceivable will have important missions but they can not do it all and it is to be hoped that intelligent

Indisch Militair Tijdschrift | 1924 | | pagina 62