Na deze 8 maanden worden de best gebouwde paarden uitge zocht om daarna een volledige dressuur te ondergaan volgens onze methode. Deze paarden zijn dan na afloop der dressuur bestemd voor officierspaarden. De andere gaan zonder meer naar den troep. Zoodoende heeft men het voordeel, dat alleen de werkelijke zoogenaamd geboren rijpaarden een dressuur krijgen volgens het klassieke systeem. Deze paarden vormen slechts een klein percentage van het geheel. Men kan dus streng zijn in de keuze en alleen de werkelijk goede daarvoor uitzoeken. Daardoor wordt de dressuur veel gemakkelijker gemaakt voor de remonteruiters. Ten eerste heeft men veel minder remonterui- ters noodig voor de, laten we zeggen klassieke, dressuur. Men kan dus alleen de allerbeste daarvoor nemen, en ten tweede werkt men met veel dankbaarder materiaal, daar het uitgezochte paarden zijn. Zooals bekend is, geven juist de paarden met minder goeden bouw de grootste moeilijkheden bij onze oude dressuur en dres- seeren de goed gebouwde paarden zich als het ware van zelf. Voor de overige paarden, die dus een eenvoudige africhting krijgen, is ons remonteruitermateriaal voldoende goed, zoodat men daarmede geen moeilijkheden zal krijgen. Daar deze paarden geen verdere dressuur krijgen, worden ze niet gemarteld met dingen, die ze uit zich zelf moeilijk doen en onder onze ruiters haast onmogelijk kunnen. Men bederft dus niet het ka rakter, terwijl ze ook in be enen en gewrichten niette 1 ij den hebben. De africhting, die ze in 8 maanden krijgen, is voldoende voor den troep. Het meerendeel der paarden is dus eerder beschikbaar voor troependienst en heeft den lande aan aankoop en onderhoud dus minder gekost. De ruiters doen werk, dat ze kennen, men vraagt geen te moeilijke diensten, noch aan den ruiter, noch aan het paard. i i - r Verder komen voor de officieren paarden beschikbaar, die beter zijn, dan nu het geval kan zijn. Deze paarden hebben n. 1. een volledige campagneschool doorloopen, zijn dus zeer vlot in het terrein, en krijgen daarna een dressuur, welke betere resultaten belooft. Redenen daarvoor zijn: 1). 7e worden gedresseerd in een kleinere klasse. 2). De klasse is meer gelijkwaardig. 3). De paarden worden gedresseerd door de beste remonterui ters en den besten instructeur, menschen die hun vak kennen en ervan houden. 4). Het zijn de best gebouwde paarden. 5). De dressuur duurt langer. De duur der dressuur duurt wel f2 jaar, zoodat de totaaltijd minstens 14 maanden wordt. De officieren krijgen daardoor goede 440

Indisch Militair Tijdschrift | 1924 | | pagina 20