Daarom is het voor het bestudeeren der methode goed, een overzicht te geven van de geschiedenis dier school. De rijschool te Pinerolo werd bij Koninklijk Besluit van 15 Nov. 1823 opgericht; de officieren van alle wapens van het toen malige Piemontesische leger zouden er rijonderricht ontvangen. De eerste hoofdinstructeur der school was een Duitsoher, Otto Wagner, uit Mecklenburg. Zijn systeem was het toen overheer- schende, ontstaan uit de vroegere denkbeelden over het gebruik der cavalerie en den langen diensttijd. De gesloten formaties bij manoeuvreeren en bij den aanval maakten het doorgereden en het door intensieve nranegedressuur afgerichte paard noodzakelijk. In 1865 werd luit.-kolonel Lanzavecchia di Buri tot comman dant der school benoemd. Deze maakte met ritmeester Baralis een studiereis naar Weenen, Berlijn, Hannover en Saumur en bracht van daar vele waardevolle ideeën mede terug, die hij met goed gevolg onder het instructeurskader der school en in de regimenten verbreidde. Hij was het ook, die den eersten stoot gaf tot het campagne rijden en de meening bestreed, dat de rijkunst alleen door de manege zou kunnen bloeien. Generaal Lanzavecchia di Buri vond een toegewijden mede werker in den commandator Cesaro Paderni, een gewezen Oosten- rijksch officier, die na den oorlog van 1866 in Piemontesischen dienst was overgegaan, Paderni kan met recht de stootgever van het Italiaansche campagne-rijden genoemd worden. Hij heeft metterdaad getoond, tot welke verrichtingen een paard in staat is wat betreft het nemen van natuurlijke hindernissen. Hij was het, die de afgangen van het kasteel Mombrone en die bij Baldisera „nam", alsook de dammen der Chisone. Hij had een heftig tegenstander in ritmeester Baralis, die uit muntte als manegeruiter. Het is wel merkwaardig, dat Paderni, ondanks al zijne dolle huzarenstukjes in het terrein, nog den leeftijd van 92 jaar bereikt heeft en heden nog in volle gezondheid en in het bezit van zijn volle geestvermogens als gast van de rijschool te Pinerolo leeft, terwijl ritmeester Baralis door een val van zijn paard in 1885 een vroegen dood vond. De oorlog van 1870|71 en de verrichtingen van de Pruisische cavalerie in dezen veldtocht maakten grooten indruk op de Italiaansche cavalerie zoowel uit rijkunstig als uit tactisch oog punt. Opnieuw traden twee stroomingen in de Italiaansche cava lerie op. De eene wilde voor alles in een cavalerist den ruiter zien, en de andere wilde hem vooral militair scholen, opdat hij, wanneer hij alleen voor een beslissing zou komen te staan, met juist tactisch inzicht zou weten te handelen. 423

Indisch Militair Tijdschrift | 1924 | | pagina 3