488 vens, die verkregen zijn met de allernauwkeurigste instrumenten, te ver anderen, omdat een paar schoten anders vallen dan men verwacht heeft. De redactie van het tijdschrift heeft in verband met de vergaande conclusies, door generaal Hagood getrokken, de meening van meerdere officieren over dit probleem gevraagd. Luitenant Schwartz beschrijft in „Experimental investigation of the effect of wind upon the motion of a projectile" hoe uit uitgebreide schiet proeven is gebleken, dat de theoretisch opgestelde formules alleszins voldoende nauwkeurigheid verschaffen. Een hoogst eigenaardig opstel: ,,The influence of fast-moving tanks on the encounter Battlewordt door de redactie „as a stimulus to imagi nation" overgedrukt uit The Royal Engineers Journal. De bedoeling ervan is, zeer ver in de toekomst te kijken. De schrijver zegt: „a hundred years ago there were three definite arms infaniry, cavalry and artillery. In lhe 14th century there were archers, pikemen and knights. Wellington did not think in terms of archers, pikemen and knights. Today we have new arms and we also must cease thinking in ierms of the old". Onder het hoofd „Editorial" vinden we „The future of our harbor defences" waarin betoogd wordt, dat havenverdediging door kustartillerie nog steeds haar volle waarde heeft behouden, zulks naar aanleiding van een persartikel, waarin het tegendeel werd beweerd. In „Professional Notes" vinden we aangegeven als type van het toekomstige slagschip: 35000 ton, 30 knoopen, zoo sterk mogelijk dek-en zijpantser, drie maal drie 40 cM. kanons, het opperdek bestaande uit twee platvormenéén voor het doen opstijgen, één voor het landen van vliegtuigen. Geen schocrsteenen. The Coast Artillery Journal March 1924. In de eerste plaats „A reply to General Hagood on spotting for the Coast Artillery", door Colonel Hatch. Hierin wordt betoogd, dat generaal Hagood te ver gaat in het onder alle omstandigheden veroordeelen van het gebruik van lucht-of grondwaarneming bij het vuren met kustgeschut op bewegende doelen. Schrijver geeft toe, dat inderdaad de beschikbare afstandsmeters en overige ballistische instrumenten meestal de meest betrouwbare vuurgegevens zullen verstrekken, maar wijst er op, dat er toch gevallen denkbaar blijven, waarbij de waargenomen afwijkingen kunnen leiden tot eene correctie op die gegevens, in het bijzonder, wanneer een doel lang onder vuur blijft, zoodat herhaalde waarnemingen mogelijk zijn. „Artillery fire" is een lezing, gehouden voor officieren-leerlingen van „the Advanced Course, Coast Artillery School". Hierin trekt vooral de vergelijking tusschen O.K. en St. G. de aandacht. Als groot nadeel van de G. K. wordt aangenomen, dat vuur zonder waarneming ermee uitgesloten is. Ook de beschouwingen over het gebruik der verschillende soorten gasmunitie zijn het lezen waard. „History's verdict on Foch and Ludendorff", is een zeer objectief ge stelde beschouwing, waarin schrijver tot de conclusie komt, dat beiden groote veldheeren zijn. Onder „Editorial" een uit de Seattle Times overgenomen hoofdartikel: „Preparedness on sane lines", waaruit wij aanhalen „The destruction of the battleships Virginie and New Yersey by the bombers of the Army Air Service last summer brought out nothing new what ever in the science of war. Both ships were finally destroyed, it is true; but neither ship was manned, and both were anchored. Neither was defended by friendly aircraft, nor its own antiaircraft guns and the job took hours". In „Good advice from General Coe" trof ons de volgende passage: ,,a daily newspaper, fully capable of passing in judgment upon a political situation in Congress or on the merits of tax or legislation may well proceed with caution and reserve to say nothing of silence when it comes to determining whether this or that form or means of warfare is supreme and is calculated to drive into obscurity or obsolescence some

Indisch Militair Tijdschrift | 1924 | | pagina 68