489 other instrumentality hitherto employed in the conduct of battle on land or sea". Het artikel werd geschreven naar aanleiding van uitspraken in de Washington Post, waarin de prestaties van het luchtstrijdmiddel op zeer overdreven wijze werden voorgesteld. De ,,Qood advice" is tenslotte niet alleen gericht tot de dagbladpers maar ook tot ..service experts", omdat hunne uitingen de zaak der Iands- defensie veel kwaad kunnen doen in de volksvertegenwoordiging. „Aviation and all that it means as an arm of national defense stands in need of no campaign of destruction". Artilleristische Monatshefte Januar/Februar 1925. Generaal Rohne be- behandelt in „Ausreiszerregeln" de theorie van het uitschakelen van een abnormaal schot uit een reeks van gedane schoten. In een ander opstel, getiteld: „Statische Angaben über die Artillerie im Weltkriege" geeft dezelfde schrijver getallen betreffende het in verschillende slagen ingezette aantal stukken geschut en hoeveelheid munitie. Verder een „Beitrag zum Widerstandsgesetz der Ballistik" van H. Fal- kenhagen. Idem Marz/April 1924 Generaal Rohne schrijft over zijn lievelings onderwerp: de granaatkartets en wel meer in het bijzonder „Über den Einflusz der Sprenghöhe auf die Wirksamkeit des Schrapnellschusses". Hij betoogt, dat niet zoozeer een verkeerde springhoogte als wel een ver keerde baan de uitwerking van Gk.-vuur zeer benadeelt. Hauptmann Ritter bewerkt in „Nachrichtendienst und Artilleriekampf' een opstel uit het „Journal of the Royal Artillery" Generaal Rohne bespreekt in „Kriegserfahrungen der französischen Ar tillerie" eenige hoofdpunten uit het bekende werk van den Fr. generaal Herr. Onder „Verschiedenes" vinden we van generaal Rohne: „Eine französi- sche Ansicht über die Wirkung des Schrapnells und der Granate" waarin hij vaststelt, dat in Fr niemand er over denkt de G.K. af te schaffen, wèl deze te verbeteren. Hij zegt aan het einde: „Ich kenneauszer Deutschland keinen Staat, der bei der Feldart. das Schrapnell abgeschafft hatte". Bk.

Indisch Militair Tijdschrift | 1924 | | pagina 69