melk 40 vruchten 68 azijn 16 rijst 30 koffie 41 zout 21 aardappelen 309. Bij den wapenstilstand was er een reservevoorraad aanwezig van 90 dagen. De verplegingsdienst had geen moeilijkheden op geleverd, uitgezonderd voor wat kleeding en fourage betreft. De moestuindienst (Garden Service) begon in de lente van 1918 in werking te treden en leverde 75.000.000 pond groenten op tegen ongeveer 1|3 van de prijzen, welke voor de groenten op de markt moesten worden betaald. De Amer. soldaat verbruikte p. d. 4 pond levensmiddelen. De 7 koelinrichtingen hadden eene capaciteit van 10.374 ton; 15 waren bij den wapenstilstand nog in aanbouw met eene geza menlijke capaciteit van 15.065 ton. Van de 842.410 ton fourage kwam het grootste gedeelte uit de V. S. Op 11 November 1918 waren in voorraad 21 dagen fourage. De steenkool kwam uit Engeland, de benzine, oliën en vetten uit de V. S. Het hout werd in de Fransche bosschen door Amer. soldaten gekapt. In September 1917 paste men het reeds bij het Fr. leger bestaande automatisch ravitailleeringssysteem toe, waarbij er op werd gerekend steeds eene hoeveelheid van 90 dagen voor de troepen in voorraad te houden. Sections avancées. Intendancedepöts: Is sur Tille, Gon- drancourt, le Valdahon, Jonchery, Neufchateau, Bourmont en Dyon (voor brood en vleesch). Sections intermédiaire s. Intendancedepöts: Nevers, Gievres, Montarchaume, Vierzon en Issoudun. Base Section No. 1St. Nazaire, Nantes, Thouars, Montoir, les Sables d'Olonne. Base Section No. 2: Bordeaux, la Pallise, St. Sulpice en Coutras. Base Section No. 3: Londen, Liverpool, Southampton. Base Section No. 4: le Havre, Rouen, Calais. Base Section No. 5: Brest. Base Section No. 6: Marseille, Miramas. Base Section No. 7: la Rochelle, Rochefort. Base Section No. 8: Villafranca de Verona. Base Section No. 9: Antwerpen, Rotterdam. District Parijs: Intendancedepöt te Parijs. In de jaren 1917 en 1918 bouwde, kocht en huurde men een groot aantal magazijnen voor depots in de V. S., voorts werden schepen, dokken enz. gebouwd en aangekocht. Te Boston, New- York, Phiadelphia, Baltimore, Norfolk, Newport News, Charleston, New Orleans construeerde men magazijnen voor het bijeenbrengen 500

Indisch Militair Tijdschrift | 1924 | | pagina 10