4 bussen van 1 pd vischconserf 25 rations suiker (in broodvorm) 25 koffie 25 zout in blokken alcohol in vasten vorm. Het normale rantsoen dient zoowel voor oorlogs- als voor vredestijd. In vredestijd vertegenwoordigt elk artikel eene gelds waarde, welke zich wijzigt al naar gelang van de marktwaarde. Aan het begin van elke maand wordt aan elke compagnie door de Intendance een som gelds toegekend, berekend naar de presente sterkte en vermenigvuldigd met het aantal dagen der maand en de geldswaarde van het rantsoen. Elke compagnies-commandant kan met dit geld de voor de menage benoodigde artikelen op de meest voordeelige wijze aanschaffen. Fourages. De hoeveelheden van de voederrantsoenen verschillen naar de gewichten van de paarden (boven of beneden de 590 K. G.) en bestaan uit hooi, haver, mais en stroo. Tijdens den oorlog heeft men de rations eenigszins moeten verminderen als gevolg van de schaarschte aan voederartikelen. Vivres ter beschikking van de troepenkorp sen; de verdeeling bij den man en op de voertui gen; vivres ter beschikking van de groote een heden; organisatie der convooien. Levensmiddelen: bij den man 2 dagen reserve-rantsoen, zoo mede het restant van het den vorigen dag gedistri bueerde normale rantsoen gevechtstrein (train de combat) 1 normaal rantsoen troepentrein (train régimentaire) 1 normaal rantsoen en 1 reser ve-rantsoen divisie-convooi 1 normaal rantsoen Fourages: per paard 1 dag haver troepentrein 2 dagen haver divisie-convooi 1 dag haver. Elk Legerkorps wordt in het bezit gesteld van de transport middelen benoodigd voor het vervoer van 2 dagen vivres en fou rages, benzine en olie (ook voor de E. N. E.). Het divisie-convooi bevat in beginsel 6 compagnieën automo bielen. Elke compie is samengesteld uit 1 personen-automobiel, 1 rijdende keuken, 1 motorrijwiel, 27 camions van 2 ton, 1 camion met levensmiddelen en bagage van de compie, 2 reparatie-camions en 2 camions met een benzinereserve. Indien de toevoeging van automobielen onmogelijk blijkt', maakt men gebruik van voertuigen. Elke compie bevat in dat geval 3 secties, elk van 30 voertuigen. 495

Indisch Militair Tijdschrift | 1924 | | pagina 5