toch ook zeer kort opgeleide militie, in een vrij belangrijk percentage, en we dienen er ook rekening mede te houden, dat een vrij belangrijk deel onzer beroepsmilitairen den invloed van den aanvoerder ook niet te best kan missen. Revue d'Infanterie. Maart. In dit nummer trekken de aandacht een historische studie over de gevechtsmiddelen van de infanterie, waarin de ontwikkeling van de bewapening der inf. in den loop der eeuwen wordt beschreven, alsmede de gevolgen daarvan voor de wijze van strijden van deze wapensoort, en een artikel over de oefening van de groep en de sectie. Dit artikel verdient wel eene nadere beschouwing. Het geeft een aantal oefeningen, ten doel hebbend de samenwerking van de groepen eener sectie te verzekeren en daarna de samenwerking van de sectie met nevenstaande afdeelingen, die hetzelfde doel nastreven, te beoefenen. Dit wordt bereikt door de oefeningen zóó te kiezen, dat ze van een een- voudigen opzet zijn en zoowel den sectie-cdt als de groeps-cdtn dwingen tot nadenken, snel besluiten nemen en orders geven. Zoo wordt als voorbeeld gegeven, dat een groep met eenen uit de flank marcheerend, richting op een bepaald punt, overvallen wordt door mitrailleurvuur, dat van verren afstand enfileerend invalt. Gevraagd wordt wat de groepscdt doet. Als oplossing wordt gegeven, dat deze de volgende bevelen geeft: le Dekken. 2e Te bereiken lijn het ravijntje op 80 M. vóór ons. Óp één gelid en tirailleur. De équipe F(usil) M(itrailleur) naar dat kreupelboschje, de équipe G.(renadier) V.(oltigeur) naar de drie boomen daar. 3e Geeft acht. Om een sprong te maken: Voorwaarts. Op deze wijze gaat de groep in tirailleurlinie vooruit tot de aangegeven lijn, om van daaruit weer een nieuwe sprong te maken. Zoodra men niet meer onder vuur is wordt de formatie met eenen weer aangenomen. Opvallend is wel, dat van een soort uitvoeringsbevel gebruik wordt gemaakt. Aldus worden verschillende gevallen behandeld, welker uitvoering door eenvoudige schetsjes wordt verduidelijkt. Verder wordt de aandacht nog gevestigd op een artikel over de „physio- logie de la marche". Hierin worden verschillende nuttige wenken gegeven om het uithoudingsvermogen op marsch zoo hoog mogelijk op te voeren. In dit nummer worden behandeld de voeding, de ruften, de belasting van den man en de lengie van den marsch. De schrijver wijst op de zeer gewich tige taak, die de subaberne officieren hebben te vervullen. Zij zijn de „meesleepers" van de colonne, hun voorbeeld heeft den grootsten invloed. Zij moeten het vermijden om nonchalant te zijn betreffende de marschtucht en zelf door geen woord of gebaar laten merken, dat zij vermoeid zijn. De schrijver zegt: De man bereikt htt marschdoel met zijn hersens. Revue d'Infanterie April. Het artikel over de ontwikkeling van de strijd middelen der infanterie worc.t in dit nummer beëindigd. Verder trekt de aandacht een stuk over terreinversterking, waarin twee gevallen uit den grooten oorlog worden beschouwd. Het eene heeft betrekking op de versterking van een terreindeel terwijl men in contact was met den vijand, het andere op grooten afstand van den vijand. Infantery Journal. Maart en April. De beide afleveringen leggen getuigenis af van het vermogen der Amerikanen om zelfs een militair tijdschr ft een smakelijk uitzien te geven. Het Maart-nummer geeft hoofdzakelijk beschrij vingen en beschouwingen over de „Infantry scnool" en is ruim voorzien van mooie fotos. Het April-nuntmer is nog smakelijker. Het is een speciaal „Hawaiian Number" en ziet er uit als een magazine. Het geeft aardig geschreven artikels over het verblijf van de militairen op de Hawai eilanden en is ook alweer voorzien van schitterende plaatjes, waarbij er zijn, die ze<er menig jong infanterist zullen doen verlangen eens kennis te maken met die eilanden en de bewoonsters daarvan. Uit een der artikels 560

Indisch Militair Tijdschrift | 1924 | | pagina 74