Een tweede interessant artikel is dat van Major Meade Wildrick, getiteld: „Coastal Operations." Na op systematische wijze te hebben nagegaan, met welke strijdmiddelen rekening moet worden gehouden bij een aanval op Amerika en op welke wijze de kustverdediging met de beschikbare middelen zal moeten worden gevoerd, daarbij aan ieder onderdeel der weermacht de daarvoor het meest geëigende taak aanwijzend, gaat hij in het bijzonder na het belangrijke aandeel, dat de kustartillerie zal moeten nemen. Hij betoogt o.a., dat er rekening mee zal moeten worden gehouden, dat de aanvaller bij het uitvoeren eener landing gebruik zal maken van bewapende en beschermde, kleine landingsvaartuigen met motor-beweging, waardoor het mogelijk zal worden, in betrekkelijk korten tijd veel troepen aan land te zetten, dat hij bovendien luchtstrijdkrachten in gevecht zal brengen voor verkenning, bombardeeren en mitrailleeren der verdedigende opstellingen aan de kust, dat hij gebruik zal maken van rookmaskers en dat gerekend zal moeten worden op gebruik van gas. Onder „Professional notes" vonden we een artikel „The present status of our Navy", waarin geconstateerd wordt: dat van de 18 thans aanwezige slagschepen er 4 niet slagvaardig zijn, dat er een zeer groot te kort is aan snelle kruisers, dat Amerika niet alleen minder duikbooten bezit dan Japan, maar dat ook slechts 36 van de Amerikaansche booten gelijkwaardig zijn aan de Japansche en dat de Japansche marinebases in den Pacific veel beter bevestigd zijn dan die van Amerika. Verder troffen we aan foto's en gegevens van het nieuwe „50 caliber machine gun' Ook is afgedrukt een artikel uit de Bulletin beige des sciences militaires over het gebruik van Hertziaansche golven voor het stop pen van vliegtuigen in hun vlucht. Hierin wordt twijfel uitgesproken over de practische bruikbaarheid dezer methode. Bk. 571

Indisch Militair Tijdschrift | 1924 | | pagina 85