ligne" liep met de eerste samen tot Tours, volgde vervolgens het net Paris Orleans langs Blois Orleans, de Oosterspoorlijn via Montargis-Sens-Troyes tot aan Chaumont, waar zij zich vereenigde met de tweede lijn. De „quatrième ligne" scheidde zich van de derde bij Orleans af en volgde het Oosternet langs Malesherbes tot aan Troyes, waar zij zich met de derde lijn ver eenigde. De dienst der militaire spoorwegen was belast met den aanleg, het onderhoud en de exploitatie der spoorwegen, zoomede met het toezicht der troepenbewegingen en het goederenvervoer, voor zoover een en ander de lijnen bestemd voor het vervoer van Fransche troepen enz. passeerde. De „General Purchasing Board", waarvan de oprichting dateerde van 1917, werd te Parijs gevestigd. Elk onderdeel van den Rav.-dienst had er zijn vertegenwoordiger in voor de aan schaffing van het benoodigde in Europa. Van tijd tot tijd, wanneer de behoefte daartoe zich'deed gevoelen, richtte men administra tieve territoriale afdeelingen op. Deze konden tot 2 groepen wor den teruggebracht en wel: le. de afdeelingen geplaatst in de nabijheid der havens (sections de base), 2e. de afdeelingen in het binnenland, welke de „sections avan- cées" en de „sections intermédiaires" omvatten. In de „sections avaneées" waren de 2 belangrijkste gares régulatrices gelegen, nl. Liffol le Grand (in de Vogezen) en Is sur Tille (Cöte d'Or). Men trof daarin de volgende organisaties aan: luchtdienst 6 depóts, 27 vliegkampen, 2 scholen; intendance 3 depots, 7 remontedepóts; munitie 9 ravitailleeringsdepóts; geneeskundige dienst 63 hospitalen, 10 veterinaire hospitalen; automobieldienst 3 reparatieparken, 1 depót, 1 ontvangstpark, 2 dienstparken, 21 centralen; genie 1 depót, 1 spoorwegreparatieinrichting (spoor 0,60 M.), 4 boschdistricten; Chemical Warfare Service 1 depót; Signaalkorps 1 depót, telegraaf- en telefoonlijnen. In de „sections intermédiaires" bevonden zich het groote depót te Gievres, waar een groot gedeelte van de voorraden bestemd voor de Anier. strijdkrachten was opgelegd, en het depót te Montierchaume (Indre), voorts belangrijke centrale hospitalen, depóts voor den luchtdienst en centra van oefening. St. Nazaire, de voornaamste haven voor het Anier. expeditie- leger, werd Base Section No. 1 genoemd. Zoo waren in totaal 9 bases opgericht, waarvan 6 in Frankrijk, 1 in Engeland, 1 in Italië met het hoofdkwartier te Padua en een intendance-depót te Alexandria, en 1 in België met het hoofdkwartier te Antwerpen 498

Indisch Militair Tijdschrift | 1924 | | pagina 8