Door middel van optische verbinding, ordonnansenposten, post duiven of door gebruik te maken van een handigen, vlotten, goed kaartlezenden ruiter op een vlot paard en, naar we hopen, in de toekomst door middel van een radio-installatie, zal het bericht zijne bestemming moeten bereiken. Door het verkenningsdetachement zal daarbij zoo min mogelijk moeten worden gevochten, doch een kleine weerstand op den marschweg, b. v. van eene zwakke afdeeling wielrijders of afge zeten cavalerie, zal toch wel soms gebroken moeten worden, vooral daar omtrekking in onze Indische terreinen, zoo zij al niet onmo gelijk is, meestal toch tot een aanmerkelijk tijdverlies zal leiden. Verder zal, öf om het zwak bezette punt te veroveren, van waai de verkenning zal uit gaan, óf om dat verkenningscentrum eenigen tijd te behouden, een gevecht niet altijd te vermijden zijn. En in deze gevallen, zij mogen zeldzaam zijn, zal de detache- ments-commandant zijne afdeeling-geweermitrailleurs niet gaarne missen! Zien we dus, dat zelfs bij een verkenningsdetachement nog wel eens gevochten zal moeten worden en daarbij de afdeelingen geweermitrailleurs hun grooten steun zullen moeten verleenen, dan vragen wij ons af, zal er nooit aanleiding bestaan de cavalerie te gebruiken in een tijdelijk te vormen lichte brigade, van een 3 esks cavalerie, wielrijders, infanterie op auto's en c. q. veldartillerie; bijvoorbeeld, tot het vertragen van 's vijands opmarsch, het vast houden van tactisch gewichtige punten, totdat andere troepen dn overnemen, voor de vervolging, voor het beletten van een even wijdige vervolging, tenslotte bij eene actie op 's vijands verbin dingen? En zullen bij al deze opdrachten die drie afdeelingen geweer mitrailleurs, juist omdat zij zijn een in alle terreinen snel verplaats bare vuurkracht, niet hoogst ongaarne worden gemist? b. Wanneer er bij elke divisie over 3 eskadrons kan worden beschikt, zal de divisie-commandant wel zijn grootste gedeelte, b. v. 2 eskadrons, gebruiken om in de beveiliging op grooten af stand te voorzien en één eskadron ter beschikking stellen van den commandant der veiligheidstroepen voor de onmiddellijke bevei liging. Deze beveiliging op grooten afstand is thans noodig wegens de vuurverrassingen, waartoe de moderne artillerie in staat is, terwijl deze beveiliging niet kan worden verschaft door de onderdeelen van de troepen, belast met den marschveiligheidsdienst. Deze op 10 a 15 K. M. voor het front der divisie beveiligende zij moge heeten verkennende cavalerie heeft tot taak, de divisie voortdurend te beveiligen en den divisie-commandant te waarschuwen, opdat de divisie tijdig andere naderingsvormen kan aannemen. Zeer zeker is de hoofdtaak van deze eskadrons weder verkennen, 585

Indisch Militair Tijdschrift | 1924 | | pagina 13