ad 3de. Hier komen ineens de geweermitrailleurs even op het tapijt. (2). Waarom toch dat woordje „streng"? 93. Een schutter of vuurleider heeft zich vooreerst af te vragen: a. schieten of niet schieten? b. veel, öf weinig, schieten? Hoe weet men of een doel lang, of kort, zichtbaar zal zijn? (zie 2de) 59) J v ad 3de. Waarom staat er „overigens" 60) 94. ad 1ste. Is niet geheel duidelijk. Is de bedoeling: „toe laten. dat geschoten wordt" 6I)? ad 3de. Is aanvechtbaar. ad 6de. Hier valt te lezen, dat de schutters zullen hebben in acht te nemen: de ontvangen bevelen. Zij richten dus b. v. niet, gelijk bij het individueele vuur, overeenkomstig eigen ondervinding, doch gelijk bevolen is. B. v. mikpunten onderkant, ook al draagt het geweer van den schutter te laag. Dit houdt ver band met den bundel. „Aanmoedigingen". Hier ontbreekt vrijwel de aanmoediging par excellence t. w. de premie in geld. Vermoedelijk uit bezuiniging, doch dan toch des petits paquets? 95. Gedrag mag hier geen invloed uitoefenen! Ditzelfde geldt voor 96 (3). 5 97 (1). Het prijsschieten is, met de huidige prijzen, onvol doende aanmoediging. Ieder vindt het bovendien een crime! De patronen er voor zouden vermoedelijk beter kunnen worden benut. (2). Dat „vooi ïekening van den lande" had wel achterwege kunnen blijven. 99, 100 en 101. Kunnen o. i. beter naar de genoemde A. O. verhuizen. 101 geeft ons weer eens een staat! 103 (1). Voor den feestdag, zie bij 97 (1). (2). De meeste cantines staan niet schitterend! 106 (1). De C.-Comdt „regelt", alzoo kan hetgeen volgt achterwege blijven. Nu „regelt" hij blijkbaar niets. 113. Het hierin vermelde had o. i. uit het S. V. kunnen zijn weggelaten en ware in een A. O. op te nemen. Evenzoo het gestelde onder 115 (3) en ten deele de inhoud van de 117 en 118. wi hi? fc,htbaar 1S> weet men zeer zelden of nooit, maar heel dikwijls wel, dat het slechts kortstondig zichtbaar zal blijven. Omdat dit bij het jagerschot niet kan. q?'h ^een' be bedoeling is, dat een ondercommandant moet wachten met de vuuropening, totdat hij hiervoor bevel krijgt, tenzij hem te voren vrijheid gegeven is. 606

Indisch Militair Tijdschrift | 1924 | | pagina 34