de oude Nederlandsche benamingen op de Engelsche militaire uitdrukkingen zijn geweest. Onder het opschrift: „Incidents of the great war'" worden een paar in teressante voorbeelden gegeven van uit de loopgraven ondernomen patrouil les naar de vijandelijke stellingen teneinde gevangenen te maken en gegevens te verzamelen. Uit het artikel„Battalion organisation in time of peace" blijkt, hoe ook in Engeland de oefening van den troep lijdt onder de zwakke vre- dessterkte en op welke wijze men daar aan dat euvel denkt tegemoet te komen. Tenslotte willen wij nog de aandacht vestigen op een eigenaardig artikel van captain Lionel Dimmock, getiteld: „The problem of the tank". Hij zegt daarin o. a.„The problem of synchronizing a combined attack with infantry and tanks with our present equipments had reached inso lubility. To break a static line, pre-arranged timing can be employed, but under mobile conditions such methods are certain to miscarry Until the problem is solved, it is useless to maintain that tanks have revolutionized modern war, or that they are anything more than a valuable means of breaking up a stabilized situation at a suitable moment." Volgens schrijver zal de oplossing van het vraagstuk gevonden moeten worden door het vinden van „infantry-transporting-track-vehicles", waar door het mogelijk zou worden de infantry in het tempo van de ondersteu nende tanks vooruit te brengen. Hoe ver we schijnbaar ook nog van de verwezenlijking van deze methoden afstaan, toch gaan reeds vele gedach ten in die richting- Bk. 640

Indisch Militair Tijdschrift | 1924 | | pagina 68