Een nog dieper gaand, met het bovenstaande evenwel verband houdend, verschilpunt is dat, tusschen het oude gebruik der Z. M.'s als vuurreserve en het nieuwe als vuurdekking en komt scherp uit, indien wij onder elkaar stellen: „Zoolang de infanterie haar voorwaartsche beweging zonder steun van mitrailleurs kan voortzetten en dientengevolge de mitrail leurs nog niet in gevecht behoeven te worden gebracht, zullen zij deel uitmaken van de algemeene of van de bijzondere reserves" („E. R. Af." II p. 84). „Grundsatz musz bleiben, dasz jeder Zusammenstosz der eige nen Infanterie mit dem Feind den s. M. G. Zug feuerbereit in Stellung Lauerstellung) findet. Sobald das Vorgehen der Infante- rie-Schützen und 1. M. G. Gruppen auf Widerstand stöszt, eröffnet der s. M. G. Zug das Feuer, zwingt den Feind in Deckung und ermöglicht so das weitere Vordringen" (p. 209). Het begrip vuurdekking, in de Grondregelsenz." blijkbaar voor de grootere verbanden ingevoerd, zal, nu wij spoedig een eenigs- zins voldoend aantal automatische wapens krijgen, in al onze infanterie-reglementen moeten worden verwerkt, daar het één der grootste tactische verbeteringen is, welke door de automatische wapenen mogelijk gemaakt zijn. De neiging deze achter te hou den, totdat zich „loonende doelen", „gunstige opstellingsplaatsen", enz. opdoen, kan dan niet genoeg worden bestreden, daar het onze kostbare infanterie zou doen verbloeden, vóór de automatische wapenen kunnen ingrijpen. Het is desnoods beter, dat het grootste deel der Z. M.'s in elkaar wordt geschoten, doch de overigen vuurdekking geven, dan dat de helft der infanterie wordt neer- gemaaid en de andere helft hopeloos moreel geschokt en eerst dan de ongeschokte Z. M.'s komen steunen! Bij den AANVAL kunnen de Z. M. secties gebruikt worden (p. 210): 1°. Verspreid over het aarivalsveld, doch onder leiding van hun comp.-comdt. Deze gebruikswijze wordt door de Ned. en Belg. reglementen als normaal beschouwd en heeft theoretisch dan ook vele voordeelen, daar vuurconcentratie mogelijk is en behalve de mindere kwetsbaarheid in vele gevallen gunstige flankeerende schootsrichtingen verkregen zullen worden. Het moet evenwel sterk worden betwijfeld of de praktijk van den verbindingsdienst een dergelijk gebruik zal toelaten. 2°. Samengevat tot één vuurgroep onder hevel van den comp.- comdt. Een dergelijk gebruik wordt aanbevolen in het artikel „Emploi tactique de l'inf.", door Paquot, Bulletin Beige" Oct. 1923 De mogelijkheid van vuurconcentratie is hierbij verzekerd en men heeft niet te kampen met verbindingsmoeilijkheden. Daar een dergelijke mitrailleurmassa evenwel zeer kwetsbaar is, zal zij noodgedwongen op aanmerkelijken afstand van den vijand en 668 Zie „Wetensch. Jaarberichf' (Ned.) 1923 blz. 54.

Indisch Militair Tijdschrift | 1924 | | pagina 28