het leggen van een rookscherm en het onderhouden daarvan tot de landing is gelukt. Een deel der oorlogsschepen, n. 1. de 5 duikbooten, heeft een verkennende taak langs een boog met 20 mijl straal uit het lan- dingspunt beschreven. (De hoofdmacht van de Roode vloot is elders). Van het detachement A is de eene flank tegen tegenaanvallen beveiligd door een meer en de andere door met gasvuur onbruik baar gemaakt terrein. Dit terrein loopt natuurlijk maar tot een gegeven punt, waarna de aanval aan tegenaanvallen bloot staat. De taak van het eerste échelon is de omgeving vrij van vijand te maken ter beveiliging van de volgende échelons. Dit eerste échelon van 1500 man bestaat uit 6 compagnieën infanterie en twee mitrailleur-compagnieën van 3 pel. a 4 mitrail leurs (en 4 reserve). Deze troepen landen nog tijdens de duisternis. Het eerste échelon krijgt in opdracht om ongeveer 1 KM. door te dringen. Daar moet gewacht worden tot om 8.v. het 2e échelon is geland. Dan wordt een volgende sprong gemaakt en om 9.— v. sluit de rest op. Op dat uur wordt 1 bergbatterij geland en om 10.v. de beide andere batterijen, benevens de genie. In het bevel, door den brigade-commandant gegeven, zijn de plaatsen voor de commandoposten der regimenten gelast. Dit bevordert een vlug gereedmaken van de verbindingen. Voor de verbinding van het strand met de schepen zorgt de marine. Uit de bijlagen der bevelen blijkt, dat de eerste artillerie munitie om 11.— v. en de infanterie-munitie om 3.n. aan wal wordt gebracht. Wat vooral opvalt in de bevelen, is, dat het artillerievuur op bepaalde punten op bepaalde uren geopend wordt, onverschillig of men al dan niet iets van den vijand heeft gezien. Beveiliging het eerst! De geheele opzet (zie de wijze van oorlogverklaren) draagt het kenmerk: niet te veel er over praten, doch dadelijk beginnen, het terrein aanzien, de omstandigheden beoordeelen en niet wachten tot men weet, wat de vijand gedaan heeft. 4. ENKELE VRAGEN BETREFFENDE HET SCHIETVOOR- SCHRIFT VOOR DE ARTILLERIE. Het is ons artilleristen allen Alvorens over te gaan tot de bekend, hoe ons nieuwe schiet- beantwoording van de gestel voorschrift, waarvan helaas de vragen, een woord vooraf, slechts enkele exemplaren in Van het V. S. A. mag niet wor- omloop zijneene zeer groo- den verwacht, dat het voor te stap vooruit is op het ge- ieder geval, dat zich voordoet, bied van het schieten. Wij heb- een oplossing geeft in dien zin, 684 De officieele uitgave is reeds gedrukt. De verstrekking kan binnen kort worden tegemoet gezien. Red.

Indisch Militair Tijdschrift | 1924 | | pagina 44