Ie geven, totdat een goede springhoogte verkregen is? Of moet het trefferbeeld ge schoten worden met een dus danige tempeering, dat zeker springpunten te verwachten zijn? Gesteld men krijgt een tref ferbeeld met een gemiddelde springhoogte van 2 %0 en dat gemiddeld 75 M. ligt. Er wordt gecorrigeerd met regelaar 1 meer, hetgeen ge paard gaat met een afstands vermindering van 25 M. Noodzakelijk is nu nog eene afstandcorrectie van 75 25 75 M. (interval), dat geeft dus een vermeerdering in af stand van 25 M. Is men na het aanbrengen van deze correcties klaar voor het uitwerkingsvuur of moet met deze gecorrigeerde gege vens eerst nog een laag (tref ferbeeld) worden afgegeven? 15. Geldt p. 155 ook voor a 300 °/no en 100 °/00? Hier toch wijzen waarnemin- gen of wel degelijk op een (-f) of liggen van de baan ten opzichte van het doel of inschietpunt, zoodat b.v. bij eene waarneming en S. H. 4 0/00 de baan zeer goed (-j-) kan zijn. a 300 °/00 en 100 °/00 wordt echter ook gerekend onder waarneming van ter zijde. Gesteld dat men bij a 300 een waarneming krijgt met een S. H. van 3 °/00. Om tot een S.H. van 1 °/oo ie komen wordt met 2 régeiaarverdeelingen ge- 694 Ja, tenzij(zie antwoord op vraag 13). En in dit geval is het wen- scheiijk, de SH. onmiddellijk flink omhoog te brengen, want waarnemingen van het en zijn niet noodig. Wordt hetgeen niet ver keerd is trefferbeeld gescho ten met een met opzet te korte T., zoodat b. v. SHn. van 6 °/00 verwacht kunnen worden en krijgt men een SH. van 15 dan moet men zeker 6 TH. minder geven en 3 regelaar minder, tenzij Indien de SH.-bepaling be rust op een voldoend aantal goede waarnemingen, zulks volgens het oordeel van den vuurleider, dan kan uitwer kingsvuur volgen. Een vol doend aantal is b. v. 6. Zie ook antwoord op vraag 11 15. Zeer zeker. klef en bij waar neming van ter zijde heeft een andere beteekenis dan bij waarneming rechtuit. Het heeft n. I. in de eerste plaats betrek king op de breedte-insluiting. Men besluit dus tot een ook wanneer de SH. b. v. 3 °lon is en kan op zulk een schot bij waarneming' van ter zijde als vuurleider reageeren. Met een baan heeft dit voorloopig nog niets te maken. Handelende volgens de pun ten 50, 52 en 53 brengt men z. n. het gem. Sp. in de waarn. lijn onder gelijktijdige toepas sing van een SH.-wijziging en

Indisch Militair Tijdschrift | 1924 | | pagina 54