701 verwachte dingen komt te staan. Dan heeft men niets aan doctrines, gebouwd op omstandigheden uit het verleden, maar moet men zich snel en met een zekeren durf naar het nieuwe richten. Het is nietr voldoende dat men zich herinnert hoe het vroeger was, maar men moet „raisonner et imaginer". En men moet beschikken over wat de schrijver noemt „cette noble et nécessaire inprudence qu'il faut souhaiter a la pensee militaire: agir, c'est être imprudent; agir, c'est affirmer1'. Het nummer eindigt met een voor liefhebbers belangwekkende studie over het gebruik van geheimschriften en codes in den grooten oorlog. Infantry Journal. Juni, Dit nummer opent met een studie over „Leader- shi Verschillende belangrijke opmerkingen treffen we daarin aan omtrent e middelen, welke door de groote leiders van menschen werden te baat genomen om hun invloed te doen gelden. Zoo lezen we omtrent Napoleon „Every great leader from Napoleon down knew how to talk to soldiers. No great leader ever talks over their heads or under them, but to them Napoleon's adresses to soldiers are models. That which contributed to conquer the soldier's heart was the fact that this great man did not hold himself aloof in his grandeur, he was a familiar genius who sproke to them like a father to his children, and so much so, that they imagined that they belonged to him." Verder lezen we nog het volgende: „In every government, every army, every big commercial concern there are two parts -the purely business side and the theatrical side. This is best illustrated in the government of Great Britain where the cabinet, responsible to the parliament, conducts the purely business affairs of state and the King, almost powerless in the business affairs of the nation, conducts the theatrical side. In any army or any subdivision of it, the commander must play both parts. All soldiers love ceremonies and military pageants when they are conducted properly and with due regard to the theatrical properties". Wat hier gezegd wordt geldt hoofdzakelijk voor beroepssoldaten. Bij ons wordt dat wel eens te veel uit het oog verloren. Het meerdere geld uitge geven aan behoorlijke uniformen bijvoorbeeld, brengt zeker ruimschoots zijn rente op in den vorm van een hooger gevoel van eigenwaarde bij den troep. Het is een algemeen bekend psychisch verschijnsel, dat iemand, die goed gekleed is, zich zelfbewuster gevoelt dan iemand die armelijk ge kleed gaat. Revue Militaire Suisse. Juni. Het artikel „Le liaut commandement et l'état major" wordt beëindigd in dit nummer. Zoo ook het belangwekkende stuk getiteld „Adaption", hetwelk we reeds in een vorige aflevering vermeldden. Het zet duidelijk de groote moeilijkheden uiteen welke een klein land als Zwitserland, dat bovendien weinig industrie heeft, ondervindt bij het schep pen van een voldoende luchtmacht. We ontmoeten tal van vragen welke ook voor ons gelden. En als men dit alles leest, vraagt men zich verwon derd af hoe het mogelijk is, dat sommige menschen het scheppen van een luchtvloot voor ons als iets betrekkelijk gemakkelijk bereikbaars durven voorstellen. La Revue d'Infanterie. Juni. Het vroeger reeds vermelde artikel „Les combats de nuit" wordt in deze aflevering vervolgd met een aantal leer rijke voorbeelden van nachtgevechten uit de oorlogen van 1866, 1870 en 1914-1918. „Aptitudes et róle des bataillons de mitrailleurs" is een met den gloed der overtuiging geschreven studie over de beteekenis en het gebruik van mitrailleurs vereenigd tot grootere verbanden. De schrijver is van oordeel, dat er voor dergelijke bataljons veel nuttig werk valt te doen. Maar daar voor is in de eerste plaats volgens hem noodig, dat het personeel vol komen op de hoogte is van de beteekenis zijner wapens en er ten groot vertrouwen in heeft. Zooals hij zegtzij moeten tot in hun merg doordrongen zijn van het gewicht van hun wapens. En hij eindigt aldus: „L'histoire des bataillons de mitrailleurs est encore a écrire; elle sera brillante".

Indisch Militair Tijdschrift | 1924 | | pagina 61