705 Een volgend artikel handelt over het afbreken van het gevecht en het terugtochtsgevecht. Wat het laatste betreft zegt de schijven dat „Ie combat de retraite par échelons est une mauvaise affaire pour l'infanterie." Het. komt hem beter voor zich te beperken tot het standhouden in een bepaalde lijn. Het sprongsgewijze terug gaan kan alleen geschieden door lichte troepen Revue Militaire Suisse. Juli. Uit dit nummer vermelden we een artikel over „Le front continu" waarin de schrijver het aaneensluitende front, zooals 'dit in den grooten oorlog ontstaan is, in beschouwing neemt. Hij wijst er op dat men het over de beteekenis van zoodanig front nog niet eens is. Volgens sommigen is het als een Nessus-hemd, dat het vleesch der legers verbrandt tot op de beenderen. Volgens anderen stelde het de volkeren ju:st instaat om al hun hulpbronnen in den strijd te brengen. Hoe de schrijver er zelf over denkt blijkt nog niet uit dit eerste gedeelte. Het artikel over de „Organisation et fonctionnement du service des renseignements dans le régi ment d'infanterie" wordt vervolgd. Zoo ook „Une légende. La faillite de la fortification permanente pendant la grande guerre." K. Revue d'artillerie. 15 Juillet 1924. Ds commandant de Castelnau geeft in „Ou en est la reconstitution de l'armée allemande" zijn indruk weer van wat het beroepsleger van 100000 man, dat het verdrag van Versailles aan Duitschland meende op te dringen, in werkelijkheid beteekent. Hij speurt overal de bewijzen, dat het in werkelijkheid niets anders is dan de uitstekende kern voor een toekomstig Duitsch volksleger, waaraan tot heden slechts het materieel mankeert om het in een minimum van tijd tot een geducht oorlogsinstrument te maken. Inderdaad zijn de aanwijzingen, die tot een dergelijke gevolgtrekking leiden, vele Het komt ons, als objectief beoordeelaar van het opstel van den Com mandant de Castelnau, o. m. alleszins begrijpelijk voor, dat vooral de geest, die tot uiting komt in de reglementen en voorschriften van de Reichswehr en in de toespraken door den generaal Von Seckt tot het leger gehouden, een gevoel van onrust moet wekken bij de overwinnaars van gisteren, die vermeenden door het Versailler vredesverdrag het spook beeld van het machtige Duitsche leger voor immer naar het verleden te hebben verwezen. De capitaine Royal geeft een artikel over „Recherche de la meilleure répartition des coups dans le tir sur zone". Hij wijst erop, dat de eisch, welke „L'instruction sur le tir" stelt, n. 1. dat „toute la surface de la zone est battue uniformément" voor terreinstrooken tot welker dikwijls zeer groote afmetingen men is gekomen door de z. g. „majorations", meerma len tot een onaanvaardbaar groot munitieverbruik zal leiden. De lieutenant-colonel Qavard vervolgt „Considérations théoriques sur la durée des tubes", een vertaling uit het Duitsch van een studie van den kapitein Justrow. De bespreking van het nieuwe Duitsche gevechtsvoorschrift voor de artillerie wordt beëindigd door de E. L. Onder „Renseignements divers" vinden we o. a. een uit „The Journal of the Royal Artillery" in uittreksel overgenomen opstel over de Engelsche ideeën over infanteriegeschut, benevens enkele gegevens over den in Engeland beproefden tractor voor divisie-artillerie merk Dragon Mark 1., waaraan nog zeer veel bleek te mankeeren. The Coast Artillery Journal. July 1924. Dit nummer is een „Hawaiian Number" en o. i. een zeer goed geslaagde poging om de Amerikaansche natie te interesseeren voor de defensie van de Hawaii-eilanden, die, „standing at the cross-roads of the pathways of commerce, have a great interest to the United States". In zeer overzichtelijke, aangenaam ge schreven en met mooie foto's verluchte opstellen worden de verschillende takken van dienst der Kustartillerie op de Hawaii-eilanden beschreven. Op

Indisch Militair Tijdschrift | 1924 | | pagina 65