1. niet jonger dan 18, niet ouder zijn dan 40 jaar; 2. van een krachtig gestel en geschikt zijn voor den dienst te velde zoowel in Algiers als in de koloniën; 3. ten minste 1.55 m. lang zijn. Zij moeten bovendien kunnen overleggen: 1. een geboortebewijs dan wel een ander gelijkwaardig stuk, 2. een bewijs van goed zedelijk gedrag, 3. een certificaat van lichamelijke geschiktheid. Is een vreemdeling niet in het bezit van beide eerste stukken, dan kan hij nochtans zonder hen worden aangenomen, doch komt, zoo lang hij zich niet legitimeert, niet voor bevordering in aan merking. Ook moet hij in dat geval een verklaring teekenen, dat hij minstens 20 jaar oud is, terwijl, wanneer uit de overgelegde bewijzen blijkt, dan wel, wanneer hij opgeeft den leeftijd &van&20 jaar nog niet bereikt te hebben, een vergunning tot dienstname moet worden overgelegd van het gezinshoofd, gelegaliseerd dooi de plaatselijke autoriteit. Gegadigden melden zich bij de werfbureaux en gaan een ver bintenis aan ten overstaan van een sous-intendant of diens wet tigen vei vanger. Hierna wordt hem een tweede exemplaar van de verbandacte en een marschorder uitgereikt, waarop hij naar Oran gedirigeerd en ingelijfd wordt bij het 1ste regiment. Bij aankomst bij dat korps ontvangt hij de helft van zijn handgeld (in 1920 500 francs, nadien verhoogd tot 800), terwijl de andere helft hem 4 maanden na het teekenen der verbintenis uitbetaald wordt. Voor Franschen is het aangaan eener verbintenis mogelijk, doch minder eenvoudig. Zij kunnen, als zij aan hun dienstplicht voldaan hebben, teekenen au titre étranger op de volgende voorwaarden: 1. geschikt voor den dienst; 2. niet in een der gevallen verkeeren, voorzien in art. 5 van de wet van 7—8—1913 (ontzegging van den dienst bij de gewapen de macht of vervallenverklaring). Zij hebben behalve het certificaat van lichamelijke geschiktheid over te leggen: 1. het zakboekje dan wel een staat van dienst; 2. een identiteitsbewijs, afgegeven door den burgemeester van de laatste woonplaats; 3. een extract-strafboek. Slechts bij uitzondering kan aan Franschen, die hun dienstplicht nog met vervuld hebben, door den Minister van Oorlog worden toegestaan een verbintenis bij het Legioen au titre francais aan te gaan Instructie van 20-2-1902. 738

Indisch Militair Tijdschrift | 1924 | | pagina 30