voor tijdelijk ongeschikten, geëvacueerden en pas van Marokko teruggekeerden. Verder had het regiment detachementen te Kreider, Aflou, Méchéria, Aïn Sefra, Colomb Béchar, Kanadsa en Abdala, allen aan den spoorweg Saïda-Colomb-Béchar. Nog telt het lste regiment een compagnie „hors rang" belast met de aanhou ding van het stamboek. De africhting is niet voor allen van gelijken duur, doch hangt af van de kennis van het Fransch en vorigen diensttijd. In 1920 had toch van 150 nieuw aangeworvenen 46 van 6 maanden tot 4 jaar in den oorlog gediend. Toch leek de africhting grondiger en wordt daarbij minder op de veldtroepen geëndosseerd, wat trouwens niet gaat, omdat de afgerichte recruut al spoedig naar het operatieterrein vertrekt. Na afgeëxerceerd te zijn gaan de recruten over naar een veldeie van het lste reg. in afwachting van opzending te velde. Aanvulling voor Marokko en de Levant ver trekt maandelijks, maar kan bij belangrijk incompleet ook tusschen- tijds plaats hebben. De kolonel-commandant van het lste reg. wijst de légionnaires bestemd voor aanvulling aan, in de eerste plaats uit de pas-afgerichten en wel in het belang van de krijgs tucht. Het wordt nrtiL ongewenscht geacht jonge recruten, die dikwijls uit zucht naar avontuur teekenen, lang aan het garnizoens leven bloot te stellen. Na 2 jaar in Marokko of de Levant gediend te hebben, heeft men recht op overplaatsing naar Algiers, waar men eerst na ver loop van een jaar weer opnieuw voor uitzending kan worden aangewezen. In beginsel worden de légionnaires slechts op verzoek naar Indo China gezonden. Anderzijds bestaat er geen recht op overplaatsing daarheen; men moet minstens 2 jaar bij het Legioen gediend en tenminste nog 18 maanden te dienen hebben. De duur van het verblijf in Indo China is vastgesteld op 3 jaar, doch kan op ver zoek verlengd worden Er is steeds veel animo voor Tonkin, waar geen afmattende colonnes, geen convooien in de woestijn zijn, maar waar men een aangenaam postenleven leidt. De soldijen zijn, hoewel verbeterd, nog altijd niet hoog te noemen. Zie omtrent een en ander: Instruction relative a la nouvelle organi sation de la légion étrangère, van 10-1-1921. 740

Indisch Militair Tijdschrift | 1924 | | pagina 32