een plaats vinden, niet alleen omdat verwacht wordt, dat vele lezers van dit tijdschrift zich daarvoor zullen interesseeren, maar ook, omdat zulks van belang kan zijn met het oog op volgende wedstrijden van overeenkomstigen aard. Waar schrijver dezes zitting had in de commissie van voorbereiding en in de jury, zal hij zich tot een zakelijke bespreking beperken; voor nadere be schouwingen omtrent hetgeen verschillende ruiters ten beste gaven,, meent hij den belangstellenden lezer te mogen verwijzen naar de verslagen van ritmeester SAVALLE in de Nos. 82 en 83 van het Paardensportblad, het officieele orgaan van het C. C. N. I. De voorbereiding. Tijdens de jaarvergadering in Februari j. 1. besloot het C. C. N. I., op voorstel van de Hippische Sportvereeniging Malang, om jaar lijks een military uit te schrijven. Wel is waar waren dergelijke wedstrijden vóórdien ook wel georganiseerd geworden, doch dan uitsluitend door plaatselijke vereenigingen, terwijl zij zich nimmer in een groote belangstelling hadden mogen verheugen. Door de military te doen uitgaan van het C. C. N. 1., het lichaam waarin o. m. alle militaire hippische sportvereenigingen van Java zijn vertegenwoordigd, hoopten de voorstellers de deelname en belang stelling meer algemeen te doen zijn en het zij hier al dadelijk vermeldvoor dit jaar althans zijn zij niet in hunne verwach tingen teleurgesteld geworden. Hoewel de ontwerpers van het plan van oordeel waren, dat Midden-Java als aangewezen was voor het houden van de military en zij de voordeelen welke o. a. het centraal gelegen Djogja biedt, naar voren brachten, besliste het C. C. N. I., mede uit zuinigheids overwegingen, dat de wedstrijd dit jaar te Bandoeng zou worden gehouden. Daardoor zouden, in verband met het groot aantal bereden officieren in de garnizoenen Bandoeng en Tjimahi, alwaar bovendien de Depóts der beide bereden wapens zijn gelegerd, niet alleen de vanwege het C. C. N. I. aan de deelnemers van elders toe te kennen vergoedingen voor reis- en vervoerskosten belangrijk lager kunnen zijn dan bij een beslissing ten gunste van Djogja, maar zou bovendien het zenden van een commissie tot voorberei ding en van een jury naar laatstgenoemde plaats achterwege kun nen blijven. Ter toelichting diene, dat aanvankelijk niet op vrij spoorwegvervoer van overheidswege werd gerekend, zoodat op de begrooting voor de Military een belangrijk bedrag voor reisver- goedingen moest worden uitgetrokken. In welke plaats de wedstrijd het volgend jaar wordt gehouden, zal nog nader worden overwogen. Men zal goed doen, daarbij rekening te houden met de thans opgedane ervaring, dat zoowel bij de voorbereiding als bij den wedstrijd zelve, de hulp van een groot aantal, liefst tot de bereden wapens behoorende, officieren niet kan worden ontbeerd. 750

Indisch Militair Tijdschrift | 1924 | | pagina 42