Voor den afstandsrit van bijna 24 K. M, welke zonder pauze op den cross-country zou volgen, werd het vereischte tempo wat korter gesteld dan 250 M. per minuut en de tijd bepaald op 1 uur 45' omdat het wenschelijk werd geacht, rekening te houden me het' tijdsverlies dat de deelnemers zouden kunnen ondergaan bij onklaar raken van het beslag, als gevolg van den cross-country. Voor het in orde maken van het beslag, waartoe 4 hoefsmeden op het eindpunt van den cross-, tevens beginpunt van den afstandsrit, zouden worden beschikbaar gesteld, werd gerekend op ongeveer 5 minuten. De ochtend van den 21 sten October werd besteed om de deel nemers op de hoogte te brengen van de detailregeling, waarna door allen het geheele parcours van den cross-country, waarin de hin dernissen en vlaggen waren geplaatst, te voet werd afgelegd en vervolgens den bij den afstandsrit te volgen weg nader werd ver kend. De cross-country was met een grillig gebogen beloop uitgezet op het braakliggend bouwterrein ten Z. O. van het nieuwe gebouw voor Gouvernenrentsbedrijven, welk terrein, zelfs na zeer zware regenbuien, nog behoorlijk berijdbaar is en eenige mooie natuur lijke hindernissen bevat. Begin- en eindpunt waren op korten afstand van elkaar gelegen, hetgeen een nauwkeurig opnemen van den gebruikten tijd ten goede zou komen. Het af te leggen parcours was, zooals hierboven reeds weid aangeteekend, 3200 M. lang. Er kwamen verschillende eenvoudige passages de route met bermsloten in voor en verder een dubbele op- en afsprong, vier sloten en een zestal kunstmatige hinder nissen, n. 1.: 1. een barricade, gevormd door in 2 achter elkaar liggende rij en drums, waar bovenop een 3de rij; hoog 1.05 M., lang 8 M. 2. een bruin landhek, hoog 1 M., lang 5 M. 3. een schuin wit hek, hoog 1 M., lang 9 M. 4. een sloot, breed 2i/2 M. met hekje ervoor. 5. een hek als onder 2. 6. een stapel leidingbuizen, hoog 0.90 M., lang 7 M. Deze .zes hindernissen waren aangeleund. De meest interessante sprong in het geheele parcours, vormde de sloot (natuurlijke hindernis), waarvan een dwars doorsnede hieronder is aangegeven. 753

Indisch Militair Tijdschrift | 1924 | | pagina 45