Natte sloot, Den deelnemers werd bekend gemaakt, dat fouten zouden wor den opgenomen bij de barricade, bij de beide landhekken en bij de boven vermelde sloot. Naar aanleiding van de opmerking van een der deelnemers dat die sloot, in verband met den toestand van het voorgelegen terrein misschien gemakkelijker aan de hand, dan te paard zou zijn te nemen, werd door de jury beslist, dat het geheele parcours te paard moest worden afgelegd. Voor den afstandsrit leidde het parcours van het eindpunt van den cross, via den postweg naar Oedjoengbroeng, vandaar naar het Z. over Tjisaianten Wetan, waar de spoorbaan werd gekruist, tot Tjipamakoan 1 en vervolgens in W.-richting tot Boeahbatoé vanwaar rijdende naar het N., het eindpunt op den 4 sprono- 750 M. Z. van de stopplaats Kiaratjondong was te bereiken (kaart Preanger Regentschappen, bladen 36 C en 36 D., 1:50 000) Bij den spoorwegovergang te Tjisaranten Wetan zou een post worden geplaatst, ten einde den duur van een eventueel oponthoud, door passeerende treinen veroorzaakt, te kunnen opnemen. Voor zoover de toestand van de wegen dit toeliet, werden de deelnemers bij deze verkenning vervoerd per autobus van de Auto mobielcompagnie. Het was in hoofdzaak aan de voortijdig invallende zware regens te wijten, dat de commissie zich bij het uitzoeken van het parcours beperkt had gezien tot de verharde wegen, ideaal was de gekozen route niet; 0. m. voerde een gedeelte ervan langs een smal pad op den berm van een asfaltweg. Tijdens den rit kwam, jammer genoeg bij het uitwijken voor een grobak, een der paarden op het asfalt te vallen, hetgeen kreupelheid en disqualificatie ten gevolge had. M De dressuurproef. Deze werd afgelegd in een der binneninaneges van het Depot cier Cavalerie e:i begon den 22den October om 8 uur v m 754 richting sprong

Indisch Militair Tijdschrift | 1924 | | pagina 46