Vijf paarden waren teruggetrokken, zoodat 16 paarden weiden voorgebracht, hetgeen in 3 ploegen plaats vond. Van elke ploeg reden de deelnemers eerst één voor één hun paard in de eigenlijke dressuuroefeningen voor, om daarna gezamenlijk de sabeloefenin gen (trekken, salueeren, opsteken, stilstaande en in gang) uit te voeren, en vervolgens weer één voor één de manege binnen te komen voor den sprong over een onaangeleunden boom van 90 c.M. Bij de beoordeeling werd door de jury de, ook te Parijs deug delijk gebleken methode toegepast, waarbij voor de uitvoering van elke oefening of groep van oefeningen, een zeker aantal punten tot een van te voren vastgesteld maximum werd toegekend, leder jurylid had zich, eveneens in navolging van hetgeen te Parijs was geschied, een secretaris toegevoegd, zoodat hij onafgebroken zijn geheele aandacht kon wijden aan de verrichtingen van paard en ruiter. De secretaris, voorzien van de noodige staten ingericht volgens bijlage 3, volgde het jurylid op den voet en gaf, telkens wanneer de aan de jury toegevoegde officier den deelnemer had aangegeven, welk gedeelte der oefeningen moest worden uitge voerd, het daarbij behoorend maximum aan het jurylid op, om daarna diens fluisterend uitgesproken waardeering te noteeren. De juryleden waren overeengekomen tot op 1|3 punt nauwkeurig te taxeeren. Door optelling van het, door ieder der 3 juryleden aan een be paald paard toegekende totaal aantal punten, kon tenslotte het op bijlage 4 vermelde resultaat van dit gedeelte der military wor den vastgesteld Vermeld dient, dat de juryleden zich ieder afzonderlijk vooraf ter dege hadden geoefend in de toepassing van de bovenomschre ven methode, hetgeen noodig is, wil het systeem goed voldoen. De aanwezigheid in de manege van 3 juryleden met hun secretarissen en 1 toegevoegden officier, in totaal dus 7 personen, bleek geen bezwaar. De uithoudingsproef. Voor dit gedeelte van den wedstrijd, dat den 23sten October om 7.15 v.m. met den cross-country aanving, startten slechts 15 paarden, doordat Maraudeur was teruggetrokken. In verband met den toestand van het terrein werd de tijd voor den cross op 7' 30" bepaald. Kort voor den afrit ging de jury de gangen der paarden na, ter wijl door een drietal paardenartsen aanteekening werd gehouden omtrent adem, pols en temperatuur en den uitwendigen toestand der paarden (onderzoek op drukkingen, schavingen, e. d.), ten einde bij de conditiebeoordeeling na afloop van de uithoudings proef, met een en ander rekening te kunnen houden. Het in de dressuurproef hoogst geplaatste paard, Mocca, eigenaar Luitenant Hekker, overleed helaas kort na de wedstrijden. 755

Indisch Militair Tijdschrift | 1924 | | pagina 47