De deelnemers reden vervolgens om de 5 minuten af. De eerste sprong waarbij fouten werden opgenomen, was de barricade van drums. Tengevolge van weigeren voor deze hindernis werden twee paarden voor 1, en twee paarden voor 2 fouten genoteerd en moesten 2 deelnemers van verdere mededinging afzien, zoodat 13 paarden op de tweede foutenhindernis (een der bruine landhekken) werden gereden, waarbij twee paarden 1 fout maakten en twee andere buiten mededinging kwamen. De Luite nant-Kolonel der Artillerie LAGERWERFF, die een der beide laatstgenoemde paarden, n. 1. Kim, bereed, legde echter na ten slotte de hindernis te hebben genomen, het geheele verdere parcours, ook dat van den afstandsrit, af (zie aanteekening op bijlage 5). Bij de sloot, de derde hindernis waarbij de fouten werden aan- geteekend, vielen nog twee van de twaalf deelnemende paarden definitief uit, en maakten, evenals bij de laatste hindernis (het andere bruine landhek) twee paarden 1 fout, zoodat tien ruiters, waarvan één buiten mededinging, aan den afstandsrit deelnamen. Een overzicht van de bij den cross-country gemaakte tijden geeft bijlage 5. De afstandsrit werd door allen binnen den vastgestelden tijd afgelegd, in verband waarmede aan ieder van de negen nog over gebleven mededingers, voor deze prestatie 200 punten kon wor den toegekend. Onmiddellijk na aankomst werden de paarden gemonsterd en werd adem, pols en temperatuur opnieuw opgenomen. Freya, het paard dat tijdens den afstandsrit ongelukkigerwijze op het asfalt was komen te vallen, bleek kreupel en werd van verdere mede dinging uitgesloten. Zooals uit bijlage 5 blijkt, behaalden Bambin en Zero in de uit- houdingsproef een te gering aantal (minder dan 600) punten, waardoor ook zij afvielen, en slechts 6 paarden voor de verdere beoordeeling overbleven. De conditiebeoordeeling. De voor de conditiebeoordeeling nog benoodigde gegevens wer den 2 uur na beëindiging van den afstandsrit verzameld. Daartoe werden de paarden in de manege voorgebracht, onder den man en voor zoover de jury dit noodig oordeelde, ook aan de hand of buiten op den weg, waarna zij in de overliggende manege door een paardenarts werden onderzocht op adem, pols en tempe ratuur. De juryleden waren overeengekomen, dat ieder hunner de conditie afzonderlijk zou beoordeelen en daarbij voor elk der onderdeelen adem, pols, temperatuur, gangen en algemeenen in- 756

Indisch Militair Tijdschrift | 1924 | | pagina 48