774 Een eervol vermelde studie behoorende tot de Prize Essay Competition 1923" over „Preparation and adjustment of fire" geschreven door Majoor Kelly sluit geheel aan bij de vele reeds vermelde artikelen in dit tijdschrift over dat onderwerp opgenomen. Ten zeerste trekt de aandacht een opstel van lieut. colonel J. Prentice „The petroleum industry and its influence on the role of Coast-Artillery". In de eerste plaats omdat hierin wederom gewezen wordt op de groote beteekenis der petroleum-industrie vooral in oorlogstijd en dus op het groote belang de petroleum-centra op afdoende wijze tegen aanvallen te beschermen, en overigens omdat gewezen wordt op een eigenaardig, nog weinig toegepast, middel tegen luchtaanvallen, n. 1. het vormen van een ijzerdraadhindernis in de lucht boven het te beschermen object. Hierover zegt schrijver: „Now as to the means of raising wires, it can be done on windy days bij means of box kites in series, ihat is, one every thousand feet of wire. Bij this expedient the weather bureau has sent up 40.000 feet of wire at Drexel. On calm days there is the barage balloon, a small- sized stream lined affair somewhat similar to the observation balloon without a basket. There is also the small free balloon made of cheapest cheese cloth dipped in solution. These will go up like a shot, trailing after them thousands of feet of specially coiled wire that unreels as they ascend. These will drift all over the community and are like the deep sea mine but unfortunately they soon sink. There is also the rocket for quick work as well as a special bomb in which are stored length of wire with small parachutes at frequent intervals A piece of wire in a propeller is certain to raise havoc". In het redactioneele gedeelte vonden we: „The national Defense Test". De 12e September is bestemd voor deze proef. „It will include not only mobilization of our military forces, but as well, those of our industrial and commercial resources which would be called upon in case of war it will see only the mustering of all the Regular, National Guaid and Reserve forces for one day". Deze dag dient tevens ter herdenking van de overwinning vanhetAme- rikaansche leger bij St. Mihiel Onder „Professional notes" wordt aangeteekend dat in de vier maanden voorafgaande aan den wapenstilstand 5 luchtafweerbatterrijen 18 vliegtui gen neerschoten terwijl 8 luchtafweer-mitrailleurcompagnieën in dien tijd 41 laagvliegende machines neerschoten. Mitteilungen Juli-August 1924. Major Stuckheil geeft een studie over „Die zweite Einschlieszung der Festung Przemysl", waarin o. a. lezenswaardi e voorbeelden van uitvallen uit de vesting zijn te vinden. Een interessant voorbeeld van krachtig optreden in geheel onvoorziene omstandigheden geeft „Der Ueberfall auf Agasu am 17 October 1916" waar doorRoemeen- sche afdeelitigen een overval plaats vond op de 19e Brigade (61e Land- sturm Inf. Div.) terwijl deze, na een gelukkig gevecht, den daarop volgenden dag vervolgend voorwaarts ging. Stabshauptmann Regele wijdt in „Die Kriese am Tagliamento 1917" deze crisis voornamelijk aan het ontbreken van bruggetreinen bij de cen trale legers na den 12en Isonzo-slag, waardoor deze kostbaren tijd aan de Tagliamento verloren en de vijand gelegenheid kreeg zich aan de Piave behoorlijk in te richten. Major Rendulié vervolgt zijne vergelijkende studie over Ausbildungs- und Qefechtsvorschriften für die Infanterie" en behandelt de onderdeden „Sturm und Einbruch" en „Die Verfolgung". In „Nachrichten über fremde Artïlleriën" geeft Oberst Rieder een beeld der verbeteringen van het artilleriematerieel in verschillende legers gedu rende en na den grooten oorlog. In dit nummer worden het Fransche en Italiaansche materiaal behandeld. Het vervolg van het artikel „Camouflage (Tarnung)" geeft nuttige wen ken door foto's verduidelijkt. Voor ons zijn daarvan die voor het beschil deren van geschut van groot belang.

Indisch Militair Tijdschrift | 1924 | | pagina 66