de juiste, daar op deze wijze de tegenstander zooveel mogelijk wordt geschokt vóór hij de dieptezone binnendringt en de kans hem daar te vernietigen dus stijgt, terwijl toch het behoud van terrein niet tot inzet van den strijd wordt gemaakt, instede van de verdelging der levende vijandelijke strijdkrachten. Terloops zij aangestipt, dat een breed, schootsveld vóór de dieptezöne hier bij van groote waarde is en vele N. 1. terreinen (breede sawah's voor kampongstrooken) voor dit systeem bij uitstuk geschikt zijn. Keeren wij thans tot den bat. ct terug. Naar aanleiding van zijne bovengenoemde terreinverkenning met de onder-comman danten en van de verkenning door den commandant der comp. Z. M. (zie Deel 111 geeft hij een verdedigingsbevel uit, waarin o. m. wordt vastgelegd 1°. Hoofdweerstandslijn, comp. strooken. 2°. Vuurplan, 2) met maatregelen tot afsluiting der grenzen met de nevenbataljons. 3°. Inrichting der stelling (bouwplan). 4°. Plaats, benevens wijze en graad van weerstand der ge vechtsvoorposten, gebeurlijk onder toebedeeiing van Z. M.'s en soms van L. W.'s. 5°. Verkenningen. 6°. Verbindingen (bevel aan de verb, sectie 3)). 7°. Geneeskundige dienst. 8°. Verpleging en munitieaanvoer. 9°. Plaats co post. De Z. M. comp. wordt, zooals wij bij de bespreking van dit onderdeel reeds zagen 4), in den iegel niet over de inf. com pagnieën verdeeld, doch onder leiding van haar commandant, volgens het vuurplan, ingezet. Met de steunende artillerie wordt zoo snel mogelijk voeling genomen, onder toezending van een schets der hoofdweerstandslijn, met het oog op de ligging van het spervuur. De diepteopstelling kan verkregen worden door de compagnieën vleugelsgewijs (naast elkaar) dan wel échelonsge- wijs (achter elkaar) in te zetten, hetgeen wij reeds vroeger in dit tijdschrift uitvoerig bespraken 5). Zooals daar reeds werd opgemerkt, is Pfeiffer van deze laatste methode een warm voor stander. Voor de mate van diepte geeft het voorschrift geen normaal getal. Met ieder der comp.-commandanten bespreekt de bat. ct de taak welke vermoedelijk aan diens compagnie zal toevallen (flankvuur, tegenstooten) (p. 27). Een min of meer gesloten reserve houdt de bat. ct blijkbaar niet achter; dit is de taak van den reg. ct (p. 51). 802 IM. 77' 1924 blz. 675. 2) „I.M. 77' 1924 blz 675. 3) „I.M. 77' 1924 blz. 166. 4) „I. M. 77' 1924 blz. 670. 5) M. 77' 1923 blz. 167.

Indisch Militair Tijdschrift | 1924 | | pagina 24