833 a ce point de vue aucun port australien ne pourra remplacer Singapour'', waarmede wij geheel accoord gaan. Van Japan vinden we op biz. 418 een opgave der kruisers, jagers en onderzeeërs welke reeds afgebouwd of besteld zijn, alsook die nog op het programma staan, n.l. af besteld nog o/h progr, Kruisers (jonger dan 20 jaar) 17 6 2 jagers (jonger dan 15 jaar) 57 9 15 onderzeeërs 47 5 17 Ook onder het hoofd „Japon" vinden we een artikel over „Ie pétrole" waarin de maatregelen worden besproken door Japan aangewend om in zijn dreigend tekort aan petroleum in oorlogsgeval te voorzien. Artilleristische Monatshefte. Juli/August 1924 (nagekomen). Generaal Rohne schrijft om de „fühlbare Liicke welche in der Schieszlehre besteht", weg te nemen over „Die Splitte;wirkung der Granaten". Hij behandelt in de eerste plaats de granaten in tijdstelling (dus met tijdschokbuis) verschoten. Daar deze voor ons van weinig waarde zijn, willen wij op het onderwerp terugkomen zoodra de generaal Rohne overgaat tot de in schokstelling verschoten granaten- In „Pferde, Traktoren und Raupenlafetten" behandelt de Major A. D. Buch (sedert overleden) het vraagstuk der vervanging van paarden door motorlractie en zulks naar aanleiding van in de Amerik. vakliteratuur gepubliceerde uitkomsten van proeven, welke ook reeds door ons werden vermeld. Major Zimmerle schrijft over „Infanterie-Geschiitze". Hij wijst er op, dat het probleem nog steeds niet is opgelost en gaat nu na op welke wijze het in beschikbare materieel (het veldkanon 96/16) op de meest rationeele wijze te gebruiken is. Hij vestigt er de aandacht op, dat de infanterie-aanvoerders zeer gede tailleerde opdrachten behooren te geven zooals bv. „vurende mitrailleur in het boschje rech: vooruit tot zwijgen brengen" en dat opdrachten ais „het voorwaarts gaan der compagnie steunen" fout zijn en thuis behooren bij de infanterie-batterijen der divisie-artillerie. Onder „Verschiedenes" lezen wij dat in Zwitserland het afschaffen der GK. overwogen wordt. Generaal Rohne sluit zich natuurlijk geheel aan bij de meening van een schrijver in de Allg, Schweiz. Mil. Zeit. die zich hiertegen verzet. The Field Artillery Journal. September-October 1924. Lieutenant-colonel William Brown Meloney legt in zijn artikel: „The spirit of the artillery" den nadruk op de waarde van het werk der contra-batterijen voor het ver loop van den infanterie-aanval. Hij gaat zoover te schrijven „An attacking infantry may find before it a level terrain, free of material obstacles and machine guns, but if it receives shells in appreciable quantity it will rapidly suffer losses which will immobilize it in a short time. In order not to receive any shells, the enemy's artillery must be silenced while and as long as it is not sheltered. It is therefore necessary to take, according to the old expression of our regulations, the superiority over the enemy's artillery, superiority without which there is nothing but half success or defeat." Hij zegt verder dat deze waarheid ook is neergelegd in het memo randum van de „great general headquarters", handelend over het gebruik

Indisch Militair Tijdschrift | 1924 | | pagina 55