De Alt-groep kwam op 5 November niet tot aan de linie, die men had gedacht te kunnen bereiken. 6 November werd het dorp Perisani veroverd 9 November werd de Mt. Cozia bezet evenals de Mt. Frunti. Ook de rechtervleugel kon na de ver overing van den Mt. Cozia weder vooruit. De 216e Div. was bij de Altgroep aangekomen. Daar de Comdt er van meende, dat door den val van laatstgenoemden berg de 10e O.-H. Bergbrigade sterk genoeg zou zijn om alleen W. van de Alt door te dringen, werd die divisie op 10 Novem ber aan den straatweg Titasti-Salatrucu ingezet. Ook hier was de strijd hevig, omdat de Roemenen overal en steeds weer opnieuw hardnekkigen tegenstand boden. Eindelijk moet nog worden vermeld, dat de 3e Cav. Div. op 7 November op den linker-vleugel der 89e Div. werd geplaatst. De 71e Div. kon geen vorderingen maken. 3 November gaf het legergroepcommando een gedetailleerd bevel uit voor de operatie „Aufgabe des Frontkommandos, die Operationen in Ueberein- „stimmung mit denen Mackensens zu halten, fordert „1. Dasz Angriff im bisheringen Abschnitt Kneuszl gegen und „über die Strecke Copaceni Milostea spatestens am 8. „November erfolgt. „Kommandoverhaltnisse und die den Führer erteilten Befehle „möglichst frühzeitig hierher melden; ebenso Angriffsbeginn. „Kavallerie möglichst bald zur kavaleristischen Verwendung „bereitstellen. „2. Gruppe Szivo (bij Orsova) musz möglichst bald nach Ein- „treffen der 2. Radf. Brig, zum Angriff schreiten. Der erteilte „Auftrag und Zeit des Angriffs ist zu melden. „3. Der Angriff der Gruppe Krafft von Delmensingen (Alt-groep) „gegen die Linie Ramnicu Valcea-Urtea de Arges, des I.R.K. „in Richtung Campulung, des XXXIXe R. K. an der Predeal- „Strasze ist so fortzusetzen, dasz er dauernd Krafte bindet. „Der Einsatz der 216. I. D. wird spatestens am 12 erfol- gen können. Auftrage und Angriffsstreifen sind zu melden. „4. Frontkommando sammelt zu seiner Verfügung die 8 baye- „rische I. D. westlich von Kronstadt. „5. Frontkommando verlegt sein Hauptquartier am 5. nach „Schaszburg. Das A. O K. wolle melden, ob es in Kronstadt „zunachst zu verbleiben gedenkt oder wann und wohin ein „Wechsel stattfindet". Het legergroepcommando greep alweer op zeer bedenkelijke wijze in. Het scheen, dat het door de ontvangen berichten zich niet kon onthouden zich in de plaats van den Cdt van het IXe Leger te stellen, want alleen deze mocht de aanvallen zijner onderdeelen regelen. Op scherpe wijze protesteerde von Falkenhayn 10

Indisch Militair Tijdschrift | 1925 | | pagina 10