„3. Qruppe Krafft von Dellmensingen setzt die gliicklich „begonnene und weitergeführte Operation mit Schwergewicht auf „rechtem Flügel fort „4. Aufgabe für die Qruppe von Morgen bleibt der Gewinn „des Beckens von Campulung. „5. Die Gruppe Staabs setzt ihre erfolgreiche Angriffe mit „dem Ziel fort, beiderseits der Strasze nach Sinaja vorwarts zu „kommen. „6. Die Gruppe von Below (89e Div.) hat jede Gelegenheit „zu offensiver Betatigung auszunutzen, urn den Feind zu binden. „7. Ich begebe mich am 11 November frtih nach Petroseny. Het valt op, dat in punt 2 aan de hoofdgroep, die de beslissing op het gansche front zou aanbrengen, geen verder liggend doel is aangewezen, en die groep volgens de bewoordingen eigenlijk zijn hoofdtaak daarin moest vinden om aan het cavaleriekorps vrijheid van beweging te verschaffen. 11 November begon de aanval, nadat als inleiding daarvoor op 10 November de Munoelul en de Urina Boului waren ver overd De 41e Div. rukte W. van de Jiul, de 109e Div. O. van die rivier op Rechts achter de 41e Div. zou de 11e Beijersche Div., links achter de 109e Div. zou de 301e Div. volgen, zoodra de uitgang van den pas geheel open was. Aan den N. ingang van den pas stond het Cav. Korps gereed. Nog dienzelfden avond bereikte de 41e Div. de lijn Duitsch Lesului Valdeel Schela-rug N. van Birnici, de 109e Div. de lijn hoogte Z. W. van Postaia Krina Boului Moldovisul. De beide andere divisiën waren met de hoofdmacht den pas bin nengerukt. 12 November werd doorgerukt. Ondanks het hevige vuur der Roemenen en hun hevige tegenaanvallen, welke tot nabij den pasuitgang kwamen, ging de ontwikkeling der troepen uit den nauwen pas geregeld door. Des avonds stond de 41e Div. aan den Z. voet van den Lesului en bij Sambotin de 109e had het station Bumbesti Arseni en den Z. voet van den Postaia ver overd.de 11e Beijersche Div. verzamelde zich Z. W. van den pasuitgang, de 301e Div. bevond zich met haar voorste afdee- ling O. van den Postaia. 13 November kwamen de beide voorste divisiën tot de lijn Valari N. rand van Rugi Z. punt van Sambotin Lazaresti N. rand van Barcaciu. De 11e Beijersche Div. was Z. W. van Birnici, de 301e bij Stanesti met de hoofdmacht verzameld. De Roemenen hadden krachtigen tegenstand geboden De verrassing was evenwel gelukt. Het Cav. Korps kon worden vrij gelaten. Nieuwe bevelen werden gegeven De groep Kühne moest de Roemenen in algemeen Z. O. rich ting vervolgen en allereerst de linie Rogojani Calugareasa 12

Indisch Militair Tijdschrift | 1925 | | pagina 12