die de hoogten bij Cetatea nog bezet hielden, in den rug aan te grijpen en zoo de 7e Div. te steunen. Bij de 41e Div. was de rechtervleugel bij Vladeni teruggehouden, terwijl de linker-vleugel richting Pesceana aangreep. O. daarvan rukte de 109e Div. uit de lijn Merfulesti Trocani op. De aanval gelukte volkomen. Sterke Roemeensche afdeelingen werden bij Vladeni tot overgave gedwongen. Des avonds hadden beide divisiën met hun voorste liniën, na de Duitsche Lui Bran en de Duische Magura, het Cioiana-dal van Pesteana tot Tunsi bereikt. Onder den druk van deze troepen en van de door de 6e Cav. Div. afgezonden afdeeling ontruimden de Roemenen ook tegen over de 7e Cav Div. hun stellingen op de hoogten bij Cetatea. De lie Beijersche Div. had niet zooveel succes. De Roeme nen hadden hier een deel der 14e Div.en een lnf. regiment, totaal 13 versche bataljons, in het vuur gebracht. Des avonds stond eerstgenoemde divisie in ernstig gevecht in de lijn Boia Topsani, links van haar het 4e Ulanen Regt., dat versterkt was geworden met de cavalerie der 41e, 109e en lie Beijersche Div. (totaal 3 esk., per divisie 1 esk.) Ook de 301e Div. had weinig vorderingen gemaakt. Zij was, nadat zij 16 November uit het gebergte was getreden, tot dek king van de linker-flank uitgeschoven. De beide bataljons wiel rijders waren aan het Cav. Korps toegevoegd, zoodat de divisie slechts bestond uit de 144e O.-H. Brig., die reeds vroeger had getoond niet veel gevechtswaarde te bezitten en die nu ook bleek niet goed te kunnen marcheeren. 17 November bevond zij zich des avonds bij Novaci, waar zij op Roemeensche troepen in een breed front stootte Een ophelderingseskadron, dat op den rechter-vleugel van het LIVe Korps was uitgezonden, meldde, dat het Brodiceni niet voorbij kon komen, omdat het op overmachtige Roemeensche troepen was gestooten. Voor den I8en November kreeg het LIVe Korps last met zijn rechter-vleugel richting Filiasu door te rukken het Cav. Korps moest, na deze plaats te hebben bereikt, naar Craiova doorruk- ken en de linker-flank beveiligen tegen ingrijpen van de Roe meensche Orsova-groep en tegen de Alt ophelderen. De te Petroseny aangekomen deelen van de 115e Div. wer den zoo snel mogelijk naar den Szurdukpas aangetrokken, om de daar nog tot beveiliging achtergebleven deelen van het LIVe Korps af te lossen. Thans echter bleek, dat de Roemeensche weerstand geheel ge broken was. Overal weken de Roemenen snel terug. In breed front, van alle wegen gebruik makende, werd de vervolging in gezet. Reeds 19 November des avonds bereikte het Cav. Korps Tintara, Z. van de Montsul. De 4le Div. Tatomiresti (7 K. M. Z. van Filiasu), de 149e Floresti, de 11e Beijersche Pegeni en de 301e Coltesti. 15

Indisch Militair Tijdschrift | 1925 | | pagina 15