9 handelde nachtelijke onderneming zou moeten worden uitgevoerd bij toe passing van de thans geldende Fr. voorschriften. Het volgende artikel behandelt „L' Instruction du 26 Mei 1923 sur les transmissions de 1' infanterie". Achtereenvolgens worden behandeld de behoeften in dit opzicht bij de infanterie, de beschikbaie middelen, de organisatie van die middelen, de wijze waarop deze dienst werkt en de opleiding. Hierop volgt een schets over de opleiding van de „groupe" en van de section", verduidelijkt door gemakkelijk leesbare teekeningen. Het reeds eerder vermelde artikel „Instruction historque a une politique des cadres" wordt in dit nummer vervolgd. Thans wordt het leger in het romeinsche keizerrijk behandeld. Het stuk „Physiologie de la marche militaire behandelt de marschtech- niek voor grootere troepenafdeelingen. De schrijver wijst er op, dat het aantal paarden en voertuigen bij de infanterie sedert 1914 zoo sterk is toegenomen. Bij de Fr. divisie steeg het aantal paarden van 2800 tot 4650, het aantal voertuigen van 523 tot 1130 en het aantal autos van 0 tot 150. Bij het regiment inf. van 200 paarden tot 315 en van 63 voertuigen tot 155. Zooals men ziet zijn de verhoudingen wel zeer anders geworden, hetgeen natuurlijk invloed heeft op de marschtechniek. De schrijver behandelt achtereenvolgens „mécanisme de la marche physiologie de la marche" en „applications h la marche militaire. In deze aflevering komen slechts de beide eerstgenoemde onderdeelen aan de beurt. Infantry Journal. October. Uit den zeer gevarieerden inhoud van deze aflevering noemen we slechts een artikel „Psychology as applied by Ja panese,'' waarin aangetoond wordt op welke wijze de Japansche soldaten worden aangezet tot dappere daden. Als voorbeeld wordt aangehaald de wijze waarop eene afdeeling, die aangewezen was voor een gevaarlijke opdracht, toegesproken werd door den compagniescdt en den bataljonscdt. In een der speeches komt onder meer deze zin voor -. „To night, for the sake of His Majesty, the platoon commander has resolved to sacrifice all lives". Een tweede belangrijk artikel is dat geheeten „Educating soldiers for the future", waarin de noodzakelijkheid van de vervolmaking van het Amerikaansche leger wordt gepredikt De schrijver eindigt zijn betoog aldus: „If America is to lead a great league that is to rise up and influence civilization, she must carry a „big stick'not threatingly, but in a man- ner consistent with her past policy of good will towards all Dit laat aan duidelijkheid niets te wenschen over en heeft weinig van pacifisme weg. Infantry Journal. November. Een artikel over „Leadership begint met deze woorden: „Leadership is the art of managing men in a way that will insure their obedience, loyal cooperation, respect and admiration Na er op gewezen te hebben wat door verschillende leiders bij Gods ge- made bereikt kon worden besluit hij als volgt: „Good leadership is based not on theoretical and technical knowledge only, but on the knowledge •of men. All great leaders have appreciated this knowledge of leadership and their success was largely due to their use of it. Up to the close of the world war the importance of this knowledge of man was not appre ciated bij our military men and little thought was given to it. The military leaders during the world war, who did not possess a knowledge of leader ship, failed wholly or in part to accomplish the task assigned to them. Those who possessed it and made use of it, owed their success to it or added greatly to their succes by its use. Leadership is now being taught, seriously in the army and navy. It is likewise beginning to be studied and applied in indus'rial life. Practical instruction in our colleges and universities is necessary in order that trained leaders may be supplied in commerce and industry." De vraag rijst wat er bij ons in die richting gedaan wordt of althans gedaan zou kunnen worden.

Indisch Militair Tijdschrift | 1925 | | pagina 57