59 De door den Franschen generaal Herr in zijn bekend werk geleverde be schouwingen worden besproken in „Französische Ansichten über die zukünftige Bewaffnung der Artillerie.'' Het artikel is, in aanmerking geno men hetgeen over de waarde der granaatkartets erin wordt vermeld, blijk baar door generaal Rohne geschreven. In „Verschiedenes" worden gegevens over het 40,6 cM Hw. materieel dei Amerikaansche kustartillerie vermeld in vergelijking met die van het kanon van hetzelfde kaliber. Revue militaire fran?aise October 1924. We vestigen de aandacht op „Officiers allemands d'hier e d'aujourd'hui" van den Commandant Orenier, waarin een interessante studie wordt gemaakt van de opleiding en de mentaliteit van den Duitschen officier van vroeger en van heden. Een ander artikel: „Préparation des attaques par l'artillerie" behandelt dit onderwerp aan de hand van de desbetreffende paragrafen van de In struction sur l'emploi des grandes unités. Schrijver gaat uit van het standpunt, dat in de allermeeste gevallen voor het slagen van een aanval voorbereiding door artillerie noodig zal zijn en dat het eveneens voor dat slagen noodig zal zijn gebruik te maken van het element verrassing, waar door dus twee tegenstrijdige begrippen in botsing komen en waaruit volgt dat de artillerie-voorbereiding niet langer mag duren dan absoluut nood zakelijk. Zelfs zijn er gevallen mogelijk, dat de eisch van verrassing zoo zwaar moet wegen, dat daarom alleen een voorbereiding door artillerie achterwege moet blijven. Op den bevelheber rust de gioote verantwoor delijkheid uit te maken wat in i-tder bijzonder geval het meeste gewicht in de schaal legt. Hij zij daarbij indachtig aan het feit, dat geen voor bereiding door artillerievuur veelal beter zal zijn dan onvoldoende voor bereiding. Een derde zeer belangrijk artikel in dit nummer is„Les communications impériales britanniques" en speciaal het gedeelte daaruit, dat over la route d'Extrême Oiient en de ligging van Singapore aan dien weg handelt. Hierin wordt ook de questie van de vlootbasis aldaar besproken. De daarin uitgesproken voorspelling dat het door de Labourregeering stopzetten der werkzaamheden slechts tijdelijk zou zijn is sedert reeds in vervulling gegaan. De studie van den commandant Texier bevat vele belangrijke gegevens, noodig voor het verkrijgen van een goed inzicht in de machts middelen van het Britsche Rijk in het westelijk gedeelte van den Pacific. The Coast Artillery Journal. October 1924. Hierin vinden we een lezing van ajor J R. Rose over „Artillery Material" afgedrukt, waarin het bestaande, ingevoerde en het in beproeving zijnde artillerie-materieel in Amerika wordt besproken „Railway artillery develoi ment since 1918" geeft een beknopte beschrijving van het Amerikaansche materieel, waarbij goede foto's en verder een ver handeling over de vuurleiding-methodes. In „Antiaircraft defense of a locality" vinden we een applicatorische studie over dit onderwerp. Onder „Professional notes" worden gegevens verstrekt overeen automatisch kanon van 3,7 cM., beioeld als geschut voor vliegtuigen en geconstrueerd door den bekenden Browning Revue militaire suisse. Octobre 1924, In het vervolg van: „Une légende. La faillite de la fortification permanente pendant la guerre" vinden we een uiteenzetting van den gebrekkigen toesland, waarin de versterkingen van Antwerpen zich bevonden, om aan te toonen dat gevolgtrekkingen uit den loop \an zaken bij de verdediging van dit reduit voor de waarde van permanente versterkingen in het algemeen van weinig waarde kunnen zijn. Ook de artilleriebewapening was in menig opzicht minderwaardig, terwijl de voorziening aan mitrailleurs voor de intervallen veel te gering Majoor Anderegg schrijft een commentaar op het vroeger in dit tijdschrift verschenen artikel]van den kolonel de Diesbach: „Si la guerre recommenqait Hierin teekent hij protest aan tegen de stelling dat de gebrekkige artil lerie-bewapening Zwitserland zou noodzaken tot het volgen van een

Indisch Militair Tijdschrift | 1925 | | pagina 59