60 tweederangs tactiek. Tegenwoordig heeft men daar 6.5 stuk op iedere 1000 man tegen bv. 13 in Frankrijk. Hij wijst er echter op hoe er in oorlogstijd nog altijd veel partij getrokken kan worden van opgelegd ouder materieel. Hij wil dit in vredestijd echter reeds voorbereid zien door het formeeren van landweerbatterijen. Ook wijst hij erop dat met het bestaande materieel meer „efficiency" is te verkrijgen dan thans door de wijze van oefenen verwacht zou mogen worden. In de „Chronique franqaise" vinden we een bespreking van Fransche manoeuvres in Lotharingen, waarbij aan de zijde van rood o.a. een lucht- divisie, bestaande uit een bombardementsbrigade van 2 regimenten voor dag- en 1 voor nachtbombardement, een regiment legervliegtuigen van 1 groep verkenners en 1 groep jagers en een waarnemings-escadrille, was ingedeeld. Revue d'Artillerie. 15 October 1924. De bekende lieutenant-colonel Mayer begint in dit nummer een serie artikelen over „Procédés de com- mandement et d' instruction dans 1' artillerie", welke door hem onderden titel: „Souvenirs d'un artilleur (1874-1914)" gedoceerd werden aan het Collége libre des sciences sociales in 1921 en 1922. Chef d' escadron L. Camps geeft een artikel over het inschieten met hooge springpunten, speciaal de methode „du réticule tangent". Hierin vestigt hij de aandacht op de noodzakelijkheid dat in de schootstafels beschikt wordt over nauwkeurige gegevens betreffende het laatsle gedeelte der ballistische kromme. Om deze te verkrijgen acht hij gebruik van de photografische methode bij het schootstafelschieten beslist noodig. Over hetzelfde onderwerp handelt een artikel van luitenant M. Tarbourich in dit nummer In „Renseignements divers", wordt de in Italië door Speranzini on wor pen grafische schootstafel besproken en haar voordeelen boven de gewone tabellen-schootstafels, zooals wij die kennen. The Journal of the United Service Institution of India October 1924. Een uitgebreide studie, als commentaar op het eerste strategische tijdperk (November 1914-September 1915) van den veldtocht in Mesopotamië, bevat het artikel „The ample proprosition that hope makes". In verband met de daarbij betrokken betrekkelijk geringe strijdkrachten, is dit artikel voor een overzichtelijke krijgsgeschiedkundige studie aan te bevelen. Ook het artikel „Practical company training" bevat naar onze meening vele nuttige wenken voor de opleiding van onze Indische be roepsmilitairen. Col. R. J Collins schrijft over „The solution of tactical problems on the map" ten dienste van candidaten voor „the Staff College Examination". Hoewel natuurlijkerwijze nauw verband houdend met Engelsche organisa- tiën en voorschriften, bevat dit artikel loch ook vele raadgevingen van algemeen nut voor een ieder die voor de oplossing dezer problemen ge steld kan worden. Wij vestigen verder nog de aandacht op „Map spotting" door captain Wilkinson en op een brief aan de redactie over „Age and efficiency" waar in critiek wordt uitgeoefend op de voorstellen om de in het Eng. leger bestaande leeftijdsgrenzen voor de verschillende rangen lager te stellen. La Revue Maritime. October 1914 Hieruit wordt ter lezing aanbevolen: „La première offensive contre le Canal de Suez" als voorbeeld van het mislukken eener onderneming hoofdzakelijk door uiterst moeilijke verple- gings- en transporttoestanden. De vraag rijst, of in dit geval de onderne ming der Turken tegen het Suezkanaal over land wel op eenigerlei wijze te verantwoorden is. In „L'aviation maritime dans le droit international" wordt door lessan- dri getracht de beginselen van de Conventie van 13 October 1919 aan te passen aan de maritieme luchtvaart. De maandelijksche „Chronique" bevat een bespreking van een artikel over „Les bases navales avancées" uit Engineering van 27 Juni 1924, waarin de voor- en nadeelen van een drij

Indisch Militair Tijdschrift | 1925 | | pagina 60