62 We vestigen nog de aandacht op het artikel: „Lehren des Weltkriegs für die standige Befestigung". Reveu de Cavalerie. SeptemberOctobre 1924. Dit nummer bevat o.a. het 111e vervolg op „La cavalerie du corps expéditionnaire d Egypte 1914- 1913" waarin de verovering van Jaffa en Jeruzalem Het gevecht van El Mughar geeft een eigenaardig voorbeeld van een aanval te paard over open terrein, waar een infanterie-aanval was afgeslagen. De cavalerie-aan- val werd gesteund door infanterie-, mitrailleur- en geschutvuur. De capiiaine de Colstoun bespreekt „Idéés allemandes sur Ia cavalerie moderne' naar aanleiding van een daarover verschenen boek van den Duitschen overste Brandt. Hierin komt op den voorgrond, dat ook bij het optreden der cavalerie door de Franschen meer gewicht aan de vuuruit- werking, door de Duitschers meer aan de beweging wordt gehecht. The Army Quarterly. October 1924. In het redactioneele gedeelte vinden we beschouwingen over het promotie- en beoordeelingsvraagstuk, dat in Engeland blijkbaar ook vele pennen in beroering brengt. Waar in ons leger den laatsten tijd dit vraagstuk zoo de aandacht heeft, is het interessant om elders dezelfde strijdpunten teberde gebracht te zien. Een merkwaardig opstel is dat, getiteld „The practical value of military history" waarboven als motto een gezegde van den Pruisischen gene raal Verdy du Vernois voor den slag bij Nachod n.l. „Naar den duivel met krijgsgeschiedenis en principes! Wat is hier het vraagstuk?" Schrijver ziet in de studie van krijgsgeschiedenis het gevaar van te veel achter waarts te kijken, terwijl het zoo noodig is voorwaarts te zien, omdat de oorlogen die wij zullen moeten voeren in de toekomst liggen, terwijl de omstandigheden waaronder gevochten zal moeten worden in verband met vooruitgang der technische hulpmiddelen, steeds veranderen. Naar onze meening vergeet hij echter, dat er bij de kunst van oorlog voeren eeuwigdurende waarheden zijn op tactisch en strategisch gebied en dat bovendien de mensch als strijdmiddel steeds onvervangbaar en steeds hetzelfde zal blijven in zijn kleinheid en grootheid beide Wij houden het daarom voorloopig nog maar op het inzicht van mannen als Napoleon, die de studie der krijgsgeschiedenis van zeer veel belang achtten. Niettemin is het artikel het lezen waard. Captain B. H Liddell Hart schrijft over „The development of the „new model" army. Suggestions on a progressive, but gradual mechanicalization". Hierin vinden we een ontwerp-organisatie voor de „gemechaniseerde" divisie. Schrijver verwacht dat in de verre toekomst, wanneer zijn ideeën verwezenlijkt zullen zijn, de stellingoorlog weer geheel zal hebben plaats gemaakt voor den bewegingsoorlog, omdat „force in war is mass or fire power, multiplied by speed This speed, only to be obtainei by the full development of scientific inventions, will transform the battlefields of the future from squalid trench labyrinths into arena's wherein manoeuvre, the essence of surprise, will reign after hibernating for too long within the mausoleums of mud. Then only can the art of war, temporarily para- lized by the grip of trench warfare conditions, come into its own once more". „Aeroplanes in future warfare" is een artikel onder het veelzeggende motto, aangehaald van Bacon: „So whosoever shall entertain high and vaporous imaginations, instead of a laborious and sober inquiry of truth, shall beget hopes and beliefs of strange and impossible shapes". In „In cidents of the great war" vinden we een voorbeeld uit de jongste krijgs geschiedenis van het optreden van pioniertroepen bij een kanaalovergang op den 27en Sept. 1918 door de 56ste Engelsche Divisie. Mitteilungen. September/Oktober 1924. In verband met de Oostenrijksche lezing van dit krijgsbedrijf, welke vroeger in dit tijdschrift werd opge nomen verschijnt thans een Roenieensche bijdrage „Zum Ueberfall bei Agasu am 17. Oktober 196Duidelijk blijkt hieruit hoe door het niet opvolgen of niet begrijpen van orders door de Roemeensche onderbevel-

Indisch Militair Tijdschrift | 1925 | | pagina 62