55 Cavaleristisch Tijdschrift October 1924. Dit geeft het slot van „Het ge vecht der cavalerie en de organisatie van het wapen waarin de toe- voeging der zware mitrailleurs wordt besproken. Het nut van indeeling dezer wapens aan verkenningsdetachementen wordt betoogd. Eveneens wordt het in het vorige nummer begonnen opstel over „Ue hip pische oorlogsvoorbereiding voor den troep en de bereden officieren 111 dit nummer beëindigd. Hieriii wordt onder meer de wenschelijkheid be toogd om voor bereden officieren het deelnemen aan mililair-hippische W<lnS '{DstendeH-^Spa"0 geeft P. verslag van zijn, bij dien afstandsrit 0PDc^Militairer Spectator. No 10. October 1924 Hieiin vinden we het vervolg tevens slot van het artikel „Tactiek en techniek der Luchtdoel- artillerie" waarin voornamelijk de tecnnische aangelegenheden worden behandeld. Zoo treffen we o a. aan: Het schieten van schootstafels en aanwijzingen voor het houden van schietoefeningen. Kapitein v.d. Gen. Staf Jhr J.Th.Aiting van Geusau maakt in dit nummer een aanvang met eene bespreking van het Belgische gevechtsvoorschnft van 1924 Hii vestigt de aandacht o a. op de Inleiding van dat voorschrift en een zijner aanhalingen daaruit willen we overnemen „Cette ins ruction con- stitue désormais la base de noire doctrine de guerre. Elle sera mise en application, dès sa réceplion, dans notre enseignement militaire et dans tous les travaux tactiques: voyages d'état-major, manoeuvres, exer- cices de cadre* travaux d'études Elle servira de base a 1 elaboration des règlements tactiques des différentes armes. Les règlements déja parus devront, éventuellement, être mis en concordance avec elle" In België bestaat de kleinste eenheid der verbonden wapens evenals in Indië uit negen bataljons infanterie met hulpwapens. De divisie-artillerie bestaat uit 4 afdeelingen de legerkorpsartillerie uit 6 afdeelingen. Hier mede zal terdege rekening moeten worden gehouden indien men gevolg trekkingen wil maken uit het Belgische voorschrift. Luit. Groenewegen geeft het vervolg tevens slot van „Moreele invloed bij de opleiding in het leger" waarin veel wetenswaardigs is te vinden betreffende den eigenaardigen geestestoestand van den jongen recruut, waarmede de opleiding rekening heeft te houden. Kapitein L. Schmidt schrijft .Eene studie over rivierovergangen aan de hand van voorbeelden uit de nieuwe krijgsgeschiedenis. De rubriek „Gegevens vreemde legers" betreft in dit nummer het Belgische leger. Bk. 8. OVERZICHT DER BU1TENLANDSCHF. TIJDSCHRIFTEN. Revue d' Infanterie. September, De bekende schrijver Col. Alléhaut geeft in dit nummer een studie getiteld: „Comment se défendre contre les coups de main". Hij wijst er op hoe in den grooten oorlog een zeer ruim pebruik wem gemaakt van dergelijke kleine ondernemingen om gegevens omtrent den vijand te verzamelen, hetgeen dan voornamelijk plaats had door het maken van gevangenen. Vervolgens geeft hij eenige voorbeelden en knoopt daar eenige leeringen aan vast. Aangezien hierin alleen de stel- lingooilog wordt behandeld zullen wij er niet dieper op ingaan. Een volgend artikel geeft een voorbeeld uit de krijgsgeschiedenis van het gebuik van een bataljon lichte strijdwagens. Eveneens in den stelling- Le contre-flanquement dans 1' offensive" heet het daarop volgende stuk. Het geeft een soort critiek op de Fr. reglementen, welke volgens den

Indisch Militair Tijdschrift | 1925 | | pagina 55