te requireeren van de B. P. M. De 7 drums zijn blijkens de ervaring na pl. m. 100 K. M. alle 7 lek, afgezien nog van het onhandige benzine vullen uit die drums. VI. De vredessamenstelling aan motorvoertuigen van een afdee- üng van 4 batterijen a 3 stukken zou kunnen zijn als hieronder aangegeven. Mo- tor- afd. staf l zijspan Afd. Cdt. 1 telefonen 1 zijspan B C. j2 patrouilles van 2 moto ren ieder 1 radio-auto 1 auto-bevelsmiddelen 1 reparatie-auto 2) 1 bagage-auto 3) i 1 commando-auto 3 stukken-trek-auto's 1 pionier-auto met tractor4) 1 keuken-auto 2) 1 administratie-auto 2) 1 bagage-auto 3) 1 benzine-tank-auto per 4 batterijen bij groote oefe ningen ter be schikking te stel len door de aut.- cie. rij- wie-i bat- len terij afd. staf. Au- to- mo-<(per batt. bie- len. per 2 batterijen. 0 De radio-auto's zijn in vredestijd ingedeeld bij de luchtvaartafd.,waar het personeel geoefend wordt. Meermalen per jaar dient bij groote oefe ningen elke Afd. Cdtmt. art. over een radio-auto met personeel te beschik ken. 2) Het personeel moet reeds in vredestijd ge oefend worden in het ge bruik der gereedschappen in de werkruimte, die in oorlogstijd ter beschik king staat. 3) Voor vervoer van bagage op meerd. oefn, fourageeren, verwisselin gen, enz. in het garni zoen. v 4) Er dient in vredes tijd, door offn en kader vooral, reeds routine ver kregen te worden met den tractor. VII. De bewapening van het personeel is wel zeer eenvormig. Allen beneden den rang van adjudant-onderofficier zijn met de karabijn bewapend. Voor telefonisten en lijnleggers, motorrijder verkenners, koks, bestuurders en het personeel der radio-, pionier-, reparatie- en bagage—auto's schijnt het pistool toch meer het aangewezen wapen. Wat moet een telefonist-lijnlegger, behangen als hij bij zijn werk is met kabels en toestellen, nog met een kara bijn? De motorrijder-verkenner bevestigt wel is waar zijn wapen met karabijnklemmen aan zijn motorrijwiel. Doch wanneer hij, bij de uitvoering van zijn taak, dit laatste aan den kant van den weg zet en zelf, dikwijls voorzien van telefoon- of seinmaterieel en 113

Indisch Militair Tijdschrift | 1925 | | pagina 49