128 lende zeemogendheden. Hierin zien we dat Engeland thans No. 1 is met 33 Amerika No. 2 met 20,5 van de totale wereld-tonneninhoud. Daarna volgen Japan, Frankrijk en Duitschland. In 1914 nam Japan de 6e plaats in. De tonneninhoud der motorschepen is van 220.000 tot in 1914 gestegen tot 1.975.798 ton; het aantal schepen dat olie stookt van 364 in 1914 tot 3347 in 1924 17.154.072 ton!). Onder het hoofd „Grande-Bretagne. Marine de guerre" wordt een uitvinding van een nieuwen brandstichtenden vuurpijl vermeld, als wapen tegen vliegtuigen. „Cette fusée (Welch), dit le Naval and Military Record, dont les essais furent faits récemment par le Gouvernement, paratt devoir changer con- sidérablement les conditions de la guerre aérienne future- Son inventeur déclare qu'en éclatant, son engin détruira tout avion ou tout appareil ana logue qui se trouvera a portée de pénétrationelle projetterait, au dire de M. Welch, une pluie de métal fondu dans un rayon trés étendu". enz. Onder „États-Unis d'Amérique" vinden we gegevens van de sedert kort in Amerika van stapel geloopen onderzeeër V-l (de eerste van een serie van negen, bestemd om de slagvloot overal te volgen). Snelheid boven water 21 knoopen (9 knoopen onder water); boven water 2164 ton waterverplaat sing. Equipage 7 officieren en 80 man. Journal of the Royal United Service Institution. November 1924. Een in teressant artikel is dat van generaal Kirke: „An outline of the Rumanian Campaign 1916—1918". Schrijver zegt„The Rumanian Campaign and, more particularly, the opening phase, is of special interest to the British Army, in that it was essentially a war of movement, fought in varying conditi ons of terrain, between forces of moderate size." Om dezelfde redenen vermeenen we dat het bestudeeren van dezen veldtocht voor ons van be lang kan zijn, In „Some strategical problems of the first phase of the war between Russia and Japan", haalt generaal Sir. W. D. Bird dezen oorlog, welks geschiedenis welhaast door die van den grooten wereldoorlog in het ver geetboek was gedrongen, weer eens op. Voor de officieren van het Indische leger blijft de Russisch - Japansche oorlog nog steeds van groot belang. Captain R.J. Wilkinson schrijftover „Singapore" een kort artikel. Hieruit citeeren we „A glance at a map wil show that Singapore is the geographical centre of the Empire, and that from it a modern capital ship can reach across the Pacific or the Indian Ocean without refuelling. On the other hand, without a first-class naval base at Singapore, the battle fleet of the Empire would be shut out of the Pacific for want of docking and repairing facilities. It will, therefore, be seen that Singapore is a vital necessity to the security of our trade routes and the defence of Australia and New-Zealand, as well as other parts of the Empire". In „Some afterthoughts of the war in East Africa" vindt men beschouwingen over de moeilijkheden, vooral op transport- en verplegingsgebied door de Engelschen in Oost-Afrika ondervonden. In de rubriek „Naval notes" vinden we de volgende cijfers over vloot- sterkten, in Juli 1924 het Engelsche Parlement verstrekt: Engeland Amerika Japan Kruisers 38 8 18 Jagers 197 281 74 Onderzeeërs 60 113 42 In aanbouw 4 2 5 5 0 9 7 9 11 Reeds toegestaan op de begrooting 5 8 6 2 0 17 0 1 20

Indisch Militair Tijdschrift | 1925 | | pagina 64