135 Ook is hij van meening, dat in vele gevallen bij den aanval het nuttig en noodig zal zijn in het belang van een snel verloop deelen der artillerie onder de bevelen van infanteriecommandanten te stellen. Het geheel vormt een belangrijk artikel, dat, mits men steeds voor oogen houdt, dat het voor Europeesch terrein en Europeesche troepen sterkten is geschreven, ook ons veel inzicht kan geven in het moderne ontmoetingsgevecht. Uit een oogpunt van stafdienststudie vestigen wij de aandacht op „Le role et la méthode d'étude des 2e bureaux en campagne" van commandant Bernis, waarvan hier het eerste gedeelte is opgenomen. „Grandeur et décadence de Jomini" van Lt Colonel Mayer geeft een interessanten kijk op het leven van dezen bekenden schrijver over strategie. De Lt. Colonel Maillard beschrijft hoe in Duitschland (clandestien, n 1. in strijd met het verdrag van Versailles) reserves worden gekweekt. Het artikel draagt als opschrift rL' instruction des réserves dans 1' armée al lemande". Revue d' artillerie 15 Novembre 1924. Commandant Meckler schrijft over „La D.C. A. (defense contre aéronefs) dans la division légere automobile". Aan de vele uitvindingen op het gebied van panoramaschieten wordt in „Un champ de tir réduit" nog een nieuw soort panorama toegevoegd. Naar onze meening wordt het materieel, waarmede bij het panoramaschieten gewerkt wordt, in vele gevallen te ingewikkeld geconstrueerd, terwijl men met zeer eenvoudige hulpmiddelen alleszins voldoende resultaten kan be reiken. Op artilleristisch-topografisch gebied bevat dit nummer: „Note sur deux appareils topographiques" en „Deux problèmes de recoupement". „Chevaux, tracteurs et affuts automobilles" is een vertaling uit een vroe ger in Field Artillery Journal November-December 1923 en in ditoverzicht ook reeds besproken artikel over proeven in Amerika met motortractie en motoraffuiten genomen. Bk.

Indisch Militair Tijdschrift | 1925 | | pagina 71