door Gen. Herr, den voorstander van machtige vuurconcentraties, eiken aanval onmiddellijk wist te smoren. Het D. legercommando wilde nu, vooral op aandringen van Gen., von Fabeck, zijn toe vlucht nemen tot een nachtelijken aanval op groote schaal, ten einde den weerstand der Franschen te breken, het Fr. 3e leger terug te werpen en den Marne-slag ten gunste van de Duitschers te doen keeren. Daartoe zou de Fr. stelling op het front Rembercourt-aux- Pots Heippes, een front van 20 K.M. lengte, worden aangevallen, voor den aanval werden aangewezen het XVIe korps, het grootste gedeelte van het Xllle korps, een brigade van het Ve res. korps en een brigade van het Vie korps en wel: l.g. brigade op den rechter vleugel; het Xllle korps op het front triang. punt bij Erize-la-Petite Le Vaux Marie; de brig, van het Ve res.-korps in richting Courcelles-sur-Aire; en het XVIe korps met de 34e div. richting Neuville- en-Verdunois en met de 33e div. in richting Mondrecourt Heippes. De 34e div. bestaat uit de regimenten 30 en 173, en 67 en 145. Eerst in den namiddag van 9 September gaf de div. cmdt zijn bevelen aan de brig.- en reg.-cmdtn. Het 67e reg. moest aanvallen Z. van Mondrecourt; het 173e in de strook Séraucourt Rignancourt, en het 30e over het bosch Chanel naar den rug, waarop het vernielde signaal van Issoncourt, dat den lOen des morgens moest zijn bereikt. Onmiddelijk nadat de cmdt van het 30e reg. de aanwijzingen van den div.-cmdt had ontvangen, zond hij een patrouille van 2 officieren en 10 minderen naar Amblaincourt om zich te verge- wissdn van de beteekenis van de Bunet als hindernis. Het is hoogstwaarschijnlijk deze patrouille geweest, welke door die van de 5e comp. van lij 155 werd ontdekt. Bij het vallen van de duisternis vereenigde de reg.-cmdt zijne bat-cmdten en gaf hij de bevelen voor den aanval uit. Het bevel voor de opstelling in de ontwikkelingsstelling gaf aan: „Houden zich gereed om aan te vallen: ,,le. de 86e brig, met 2 Ztige genietroepen W. van Amblaincourt „(Inf. reg. 173 Noord, Inf. reg. 30 Zuid.) ,,2e. Inf. reg. 67 met een Zug genietroepen N. W. van Deuxnouds; ,,Inf. reg. 145 blijft in reserve ter beschikking van den div.-cmdt „bij Beauzée; „3e. de 34e art. brig.: contra-art. in de strook: Beauzée - La „Vaux Marie hp. 309 (W. van Erize-la-Grande) Neuville Heippes bosch Sancy 3 K. M. van Bulainville) „de art. zal tot middernacht met onregelmatige tusschenpoozen „vuren. „4e. Div.-stafkwartier bij O. uitgang van Beauzée". „w. g. Von Heinemann". 71

Indisch Militair Tijdschrift | 1925 | | pagina 7