129 Bij deze opgave werd uitgegaan vaneen maximum ouderdom voor kruisers van 15, jagers van 12 en onderzeeërs van 10 jaren. Army, Navy and Air force Gazette. November 1924. Hierin komt een interessant artikel voor van major G. W. Redway over „Mechanicalizingthe Army". O.i zeer terecht wijst hij er op, dat de enthousiasten voor de leus: „Menschen steeds meer door machines vervangen" in velerlei opzicht op den verkeerden weg zijn. Hij zegt o.a. „The man will beat the machine in the long run. The only constant element in war is the soldier, a centre of intelligent energy that can be adapted to every situation, who is self-supporting in peace and inexpensive in war, who improves by use, and who can be replaced easily in proportion as he abstains from becoming an expert. But it is precisely this human element that certain reformers would eliminate from an army" en besluit: „as matters now stand it is not an offence, and hardly a disgrace, to publish in Berlin a volume on „chemical war", and to let the world know what is in store for it if industrial chemists can have their way. But for every bane an antidote will be found. What seems as immutable as a law of nature is that since man lives upon the solid earth, it is man and not the machine that will have the last word in war." The Field Artillery Journal. November-December 1924. Hierin treffen we weer eens een artikel aan over het actueele onderwerp: paarden- of motortractie. Het is getiteld „Observations on motor- and horse-drawn Artillery" en is te beschouwen als een korte samenvatting van tot heden verschenen pro en contra. De eindconclusie van den schrijver is: „Argu ments of every nature can be advanced ad infinitum for and against a motorization of all or part of our Field Artillery. The question cannot and should not be decided in a year or two. It requires much experimentation, continued tests and much thought. It is undeniably true that this is a mechanical age. Our trend today is all toward the perfecting generally of motor power and transportation. With closer approach to such perfection will come the answer to the problem discussed here. However, until a more reliable device has been produced and tried out for field artillery adapta tion, it would seem the better part of wisdom to confine the process of motorization to the heavier type of guns." Van belang is ook het artikel over „The effect of gas on animal trans portation", waarin de noodzakelijkheid om reeds in vredestijd ook onze paarden te oefenen in het dragen, hun ruiters of geleiders in het aanbren gen van gasmaskers, wordt bepleit. In „Effects of adjustments of sights and instruments on accuracy of fire" wordt de nadruk gelegd op het groote voordeel gelegen in het steeds con troleeren en het wegnemen van miswijzigingen der opzetten en andere instrumenten van het geschut. Alle rekenwerk verbonden aan het in reke ning brengen van daginvloeden enz. heeft geen zin meer, indien de in strumenten waarmee men werkt, niet functioneeren zooals men meent te mogen verwachten! Revue Militaire Suisse. Novembre 1924. Majoor Anderegg geeft in „1'Artillerie de Campagne" een kort en duidelijk overzicht van de hoofdzaken uit het veelbesproken gelijknamige standaardwerk van den Lt. Kolonel Rimailho. Hij wijst er tevens op dat het boek geschreven is voor een eerste rangs militaire mogendheid en dat een klein leger de daarin gegeven lessen niet zonder meer kan opvolgen. Voor Zwitserland wil hij er uit overnemen: 1. De steeds grooter gebleken behoefte aan krombaangeschut, waardoor het vervangen van kanonbatterijen door houwitserbatterijen noodza kelijk moet worden geacht. 2. Voor de veldartillerie het vervangen van den verouderden 12 cM. Hw. door een modernen houwitser van 105 c.M. en voor de zware artillerie het aanschaffen van een 15 c.M. Hw.

Indisch Militair Tijdschrift | 1925 | | pagina 65