195 Infantry Journal. December 1924. In „The Radio Equipment Situation'' geeft Maj. Gen. Saltzman, Chief Signal Officer of the Army, een kort en duidelijk overzicht van den stand van dit vraagstuk in het Amerikaansche leger. Een merkwaardig artikel is„Inspector's Questions", door Col. W. H. Waldron, waarin hij 14 vragen opsomt, die door een inspecteur gesteld zouden kunnen worden bij het houden van inspecties over infanterie- eenheden. Ze zijn bedoeld als leiddraad voor de aanvoerders bij het samenstellen van hun oefenings-programma en bij het leiden der oefeningen. Col. Th. W. Darrah schrijft over „The Palestine Campaign". De bijgevoegde kaart-reproducties munten uit dooronleesbaarheid! iets wat al zeer weinig overeenstemt met het karakter van Amerikaansche tijdschrif ten en de efficiency van het artikel niet ten goede komt! Revue militaire suisse. Decembre 1924. „Le transport des malades et des blessés par avion" is een artikel dat duidelijk het groote belang van het vliegtuig als vervoermiddel voor gewonden aantoont. In Frankrijk wordt er blijkens de in het opstel gegeven cijfers reeds op ruime schaal van gebruik gemaakt. In „Après les manoeuvres" maakt de kolonel de Diesbach amende honorable voor zijn vroeger gepubliceerde opvattingen als zouden manoeu vres in het algemeen van weinig waarde zijn. In een naschrift wijst de kol. Lecomte erop dat de Zwitsersche manoeuvres z. i nog meer nut zouden hebben afgeworpen indien niet twee partijen ingedeeld waren geworden maar ze „avaient été montées contre plastron." Revue millitaire générale. 15 Décembre 1924. In dit nummer wordt door de redactie het staken van de uitgifte van dit tijdschrift meegedeeld in verband met het feit, dat de Revue Militaire Franqaise door den Generalen Staf gesteund, zich op hetzelfde gebied beweegt en er geen plaats is voor beide tijdschriften naast elkaar, daar dezelfde medewerkers er aan zouden arbeiden. In dit laatste nummer troffen we o. a. aan het slot van „Essai sur les 4es bureaux d'état-major d'armëe". waarin o. a. waardevolle gegevens zijn te vinden over het gebruik van smalspoor. Ook het artikel „Le corps de cavalerie Conneau sur ia Marne" is van belang. Hierin wordt de terugtocht van 3 tot 6 September 1914 behandeld. Heerestechnik. Dezember 1924. „Industriestaat und Wehrmacht" is een „amtüche Beitrage" van Major a. D. Drees. Hierin vestigt hij er de aandacht op, dat waar vroeger bij de zooveel eenvoudiger bewapening en uitrusting der legers, waarbij menschen van krachtig gestel en veel paarden de hoofdelementen vormden, de groote landbouwstaten het meest in aanmerking kwamen voor het vormen van groote legers, in dezen tijd de omstandig heden zich zoodanig hebben gewijzigd, dat de techniek in den oorlog een zeer groote rol is gaan spelen, waardoor de industriestaten zich het meest eigenen voor het vormen van een krachtige weermacht. Onder de „nicht- amtliche Beitrage" vinden we het slot van „Grundsatze über die Verwendung der Pioniere im Felde," Wissen und Wehr. Dezember 1924. De redactie van het tijdschrift her denkt haren oudsten medewerker, den General der Infanterie a. D. Frhr. von Freytag-Loringhoven. Friedrich Sonnenberg geeft: „Neuzeitliche Heerestechnik. Eine Studie zur Einführung." Hij gaat daarbij uit van de volgende grondstellingen: „Die vornehmste Aufgabe der Heerestechnik ist die Schaffung von Kampf- mittelndie Hauptkampfmittel sind Waffen, Erkundungs-, Beförderungs- und Nachrichtenmittel. Eine Einheitswaffe ist ein schönes, aber heute unerreichbares Ideal ;wir müssen für die verschiedenen Kampfzwecke verschieden geartete Waffen bauen. Je geringer die Zahl der Arten sein kann, desto besser. Hauptzweck jedes Kampfes ist das Auszergefechtsetzen der Masse der lebendigen Gegner, nicht die Zerstörung ihrer Kampfmittel, denn der den-

Indisch Militair Tijdschrift | 1925 | | pagina 59