197 der Truppe den Fliegern gegenüber." waarin ook voor ons zeer bruik bare raadgevingen zijn opgenomen. Revue d'Artillerie. 15 Décembre 1924. Generaal Challeat begint een uitvoerige studie over „Écoles de tirs de groupements". Deze is te be schouwen als een applicatorische studie over het gebruik der artillerie in hooger verband. Als uitgangspunten dienen veronderstelde bevelen van een divisie-commandant en van een legerartillerie-commandant. Hieruit worden de bevelen voor de lagere aanvoerders afgeleid. Lieutenant-co lonel E.Mayer vervolgt zijn artikel: „Procédés de commandement et de struction dans l'artillerie". Onzen toekomstigen commandanten van luchtafweergeschut wordt „In troductions a l'étude du tir antiaérien" door den chef d'escadron P. Vauthier ter lezing aanbevolen. Lieutenant Dévé geeft een „Exposé d'une méthode pour le reperage par le son." In „Renseignements divers" vonden we gegevens van een door menschen draagbaar toestel genaamd „Signalisateur accoustique Perrin waarmee ongeacht het lawaai op het gevechtsveld, afstanden van 500 M. door het geluid kunnen worden overbrugd. La Revue d'Infanterie. Décembre 1924. In het eerste artikel„La recherche du renseignement avant la bataille du 15 Juillet 1918" lezen we met welken minitieusen zotg verkenningen werden verricht en gegevens werden ver zameld, waardoor de verrassing van den Duitschen aanval geheel wegviel Maar ook springt duidelijk in het oog hoe alleen in den stellingoorlog dit verzamelen van gegevens mogelijk is. Leerzaam is ook te lezen hoeveel men door ondervraging van gevangenen te weten kan komen. Niet ge noeg kan den soldaat worden ingeprent bij gevangenneming niets mede te deelen behalve dan zijn naam. Voorts bevat het tijdschrift „Une solution du theme tactique, donne au concours d'admission a l'Ecole supérieure de guerre en 1924", waaruit blijkt, welke zware eischen voor dat examen worden gesteld, terwijl tevens uit de gestelde vragen is af te leiden hoezeer de candidaten bij hun studie in hun reglementen en voorschriften een solide basis vinden. Capitaine Andriot toont in „La légende de l'infanterie improvisee aan, dat de redeneeringen om den eerste-oefeningstijd te bekorten gegrond op de ervaring, dat in vroegere oorlogen in zeer korten tijd goede troepen werden gevormd uit geheel ongeoefend materiaal, bij nader onderzoek weinig steekhoudend blijken. „11 ny a rien de plus dangereux que les fausses interprétations de l'Histoire", roept hij uit. Hij toont dit aam met voorbeelden uit de oorlogen der Fr. Revolutie en uit den oorlog 1914-1918. Voorts vinden we het tweede gedeelte van„L habillement, le charge- ment et l'équipement du fantassin en campagne" door Lt- Col. Lemaire. Hierin vinden we o. a. dat in Europa voor den gemiddelden soldaat een belasting van 27 KG. als toelaatbaar maximum dient te worden beschouwd. In Japan draagt de infanterist 32 KG., welk gewicht in het gevecht tot 25 KG. wordt teruggebracht Schrijver gaat dan uitvoerig na op welke manieren men in den grooten oorlog getracht heeft de aanvankelijk zeer toegenomen gewichten van de door den infanterist te dragen lasten te verminderen. Tenslotte bevat dit nummer het slot van „Introduction historique a une politique des cadres. The Coast Artillery Journal. December 1924. Brigadier General Johnson Hagood levert in „A reunited Artillery" een pleidooi voor het weder- samenvoegen der Field- en Coast-Artillery in Amerika. Hij betoogt dat de groote oorlog geleerd heeft: Artillery is all Artillery now and one cannot make fine distinctions between calibers or measure it out between the two services by the length of the 6-inch gun". Soortgelijke overwegingen hebben er bij onze Indische artillerie toe geleid voor de verschillende onderdeelen van het wapen te komen tot één stel voorschriften voor richten en schieten. In „Notes on the Dardanelles Campaign of 1915" geeft Major Sh. Miles een goeden kijk op de reeds zoo dikwijls in het licht gestelde groote

Indisch Militair Tijdschrift | 1925 | | pagina 61