194 Het artikel is de moeite van het lezen in alle opzichten waard. Uit de Korte mededeelingen" vermelden we: De Engelsche Regeering heeft den Vereenigden Staten van Amerika en Japan doen weten, dat het aanbrengen van veranderingen, die ten doel hebben hun actie-radius te vergrooten, door haar in strijd geacht wordt met de Overeenkomst van Washington. Sedert het Verdrag van Washington is geteekend zijn de navolgende schepen en vaartuigen in aanbouw gegeven: Vereenigde StatenGeene. Engeland1 mijnenlegger van 7000 ton. 6 lichte kruisers. 10 jagers. 3 groote onderzeebooten. 11 hulpvaartuigen. 3 lichte kruisers. 6 jagers-flottielje-leider. 12 jagers. 6 groote onderzeebooten. Italië4 jagers. Onder voorwaarde dat de levensduur van een jager 12 jaar is en dat voor de Engelsche jagers een jaar oorlogsdienst twee jaren vredes- dienst, wordt opgegeven dat de aantallen jagers zijn op 1 Juni 1924: Engeland 197, Vereenigde Staten 279, Japan 74. In verband met de tegen woordige bouwprogramma's zullen de aantallen op 1 April 1929 respectie velijk bedragen, 119, 262, 82. Amerika: De gegevens der aangevraagde kruisers zijn: Deplacement 10.000 ton, bewapening 12 kanonnen van 20,3 cM. en 9 machinekanonnen als anti-luchtvaartgeschut, vermogen 100.000 P K., snel heid 33 mijl, bemanning 425 man. Waarschijnlijk krijgen deze schepen een boven de munitieruimen verzwaard pantserdek, maar geen gordelpantser. Bk. Japan Frankrijk 11. OVERZICHT BU1TENLANDSCHE TIJDSCHRIFTEN. Artilleristische Monatshefte. November/December 1924. Generaal Rohne geeft het slot van „Die Splitterwirkung der Granaten". In zijn slotbeschou wingen komt hij naar aanleiding van zijne berekeningen tot de volgende conclusiën: Het schieten met GKT. is eenvoudiger dan het schieten met St. G. in tijdstelling. De St. G. verschoten in schokstelling is niet in staat de GKT. geheel te vervangen. Het schieten met St. G. maakt zeer nauw keurig bepalen der gegevens beslist noodzakelijk en is daarom moei lijker dan dat met GKT. Het eenige werkelijke voordeel van de St. G. in vergelijking met de GKT. is de grootere moreele uitwerking. Tegen liggende doelen heeft de St. G. meer uitwerking dan de GKT. Hauptmann A.D. Ritter geeft in „Die Verbindung zwischen Infanterie und Artillerie" beschouwingen naar aanleiding van hetgeen den laatsten tijd in de vakliteratuur over dit onderwerp gepubliceerd werd. De oplossing wordt nog steeds in twee richtingen gezocht, nl. in die om te komen tot een onmiddellijke verbinding door het meegeven van eigen infanterie-geschut aan het hoofdwapen en in die van verbeteren der verbindingsmiddelen tusschen de divisie-artillerie en de infanterie, welke zij moet steunen. Onder „Verschiedenes" vinden we een nieuw Duitsch periodiek„Die leichte Artillerie" aangekondigd.

Indisch Militair Tijdschrift | 1925 | | pagina 58