algemeenen aanval automatisch moet werken, wordt gevormd door de hoofdopdrachten van de wapens; deze zijn dezelfde overdag en 's nachts. De consignes betreffende de hoofdopdrachten moeten blindelings worden opgevolgd. De voorbereide vuren (direct of indirect) zijn de eenigste die werkzaam zijn 's nachts, bij dichte rook of in de dichte stofwolken welke men gewoonlijk op het gevechtsveld aantreft. Een vuurplan, enkel gebaseerd op wederkeerig flankement van de groepen onderling, loopt gevaar tijdens den loop van het ge vecht operingen te vertoonen, daar de groepen instinctmatig tegen gevaar in eigen front willen ageeren. Om dit laatste te voorkomen moet elk wapen, dat als hoofdopdracht heeft: „flankeering", in front door andere waP^"tL (gr0ep(en)) gedekt worden, een ander wapen Veelvuldig wordt gebruik gemaakt van vuur door de tus- schenruimten tusschen eigen afdeelingen heen, welke tus- schenruimten veel kleiner kunnen zijn dan bij het offensief als minimum geëischt wordt. Het gevolg hiervan is: a. een grootere diepte van de vuurbundels van de automatische wapens; b. een verdediging, die wordt gevoerd niet in achter elkaar volgende lijnen, maar wel in een groote oppervlakte. Geëischt wordt een innige verbinding tusschen zicht en vuur, opdat de verdedigingsmiddelen op het gewilde moment zoo spoedig mogelijk in werking kunnen treden. De aansluiting met de nevenafdeelingen moet èn door zicht èn door vuur tot stand gebracht worden. Wat overigens het gebruik van de mitrailleurs be treft kan in de verdediging alléén de regiments-comdt het samen gestelde vuur- en zicht-netwerk, dat zijn regimentsfront on- doorschrijdbaar maakt, behoorlijk overzien en organiseeren. Om voorts het flankeerende rendement van de mitrailleurs ten volle te kunnen uriDuiten, moeten ze in het regimentsfront worden inge deeld en niet in het bataljonsfront. Hij het vastloopen van den aanval improviseeren de bataljons- c. q compagnieseomdten voor- loopig het vuurnet van de mitrailleurs. Staat het front echter 1 a 2 dagen, dan zal de regt comdt maatregelen moeten treffen om een aaneensluitend, volkomen vuursysteem vóór zijn heele regiments sector tot stand te brengen. Practisch is dus de mitrailleur bij den aanval een element van het bataljon en bij de verdediging een element van het regiment. 214

Indisch Militair Tijdschrift | 1925 | | pagina 14