dekt terrein; breed front) of in driehoek vorm (bij een sterkte van 3 secties met 1 a 2 secties vóór, afhankelijk van de breedte van de strook; bij een sterkte van 4 secties, bij abnormale breedte van de strook, met 3 secties vóór en 1 achter), de voorste secties ver deeld over het compies front. Frontbreedte 300 a 500 M.; afstand tusschen de opvolgende compies-echelons: 100 a 300 M.; de mitr. of het inf. geschut, dat bij de compagnie is ingedeeld, bij het 2e of 3e echelon; afstand tot de volgende afd.: 500 a 600 m. De sectie verdeelt haar groepen over een oppervlakte van hoogstens 150 M. bij 150 M. De vóórsectiën van een voorcompagnie gebruiken als regel patrouilles van groepssterkte, bij uitzondering van équipesterkte. Heeft de compagnie slechts één voorsectie, dan verdeelt deze haar groepen in de breedte over het geheele compies front; heeft de compagnie 2 of 3 secties voor, dan zenden ze elk 1 of 2 groepen vooruit. De groepen als regel in colonne met eenen of tweeën, dan wel in linie van équipes met eenen. Ze verspreiden zich als ze enfileervuur op grooten afstand of met tijdprojn krijgen of als ze zelf moeten vuren. De voorste groepen doen patrouilledienst; hun geweeréquipe marcheert vóór. Bij de achtervolgende groepen marcheert de fusil- mitrailleur-équipe vóór, klaar om zoo noodig te vuren. Het nemen van het contact. Om het contact te nemen valt de compagnie aan met één (smal front; geringe weerstand), twee (normaal; is bij steun van tanks en artillerie voldoende) of drie secties (indien vuurover- wicht wordt gezocht met eigen middelen, dus zonder tanks en in afwachting van het ingrijpen van de artillerie). De diepte-opstelling van de compagnie wordt voor dezen aanval kleiner dan bij de nadering het geval was. Nadering achter troepen die reeds contact hebben. Het regiment zal, bijv. evenals voor den beraamden aan val, óf met 2 bataljons in le en één in 2e óf met 3 bataljons achter elkaar, voorwaarts gaan. De aanval. De divisie heeft de 3 regimenten achter of naast elkaar dan wel 2 naast elkaar en 1 er achter. 220

Indisch Militair Tijdschrift | 1925 | | pagina 20