voorbeelden goed uit te voeren (soms ook eerst eens fout, teneinde zich te laten verbeteren). Deze vertooning geschiedde op een verhooging, zoodat alle p. p. het goed konden zien. Enkele kampen meldden met veel succes tooneelspelers en marktkooplui als voorwerker-p. p. te hebben gebruikt. De voor de Betaschaal gebruikte tests waren: 1°. doolhof test; 2°. aangeven van het aantal kuben, waaruit een serie opstapelin gen bestond (samenvoegingen van 246812 tot 50 stuks); 3°. doorvoeren van reeds begonnen series rythmisch plaats gehad heobende handelingen (regelmatig gerangschikte kruisjes en nulletjes bijv. XX0XX0of xoxxoxxxoxoxxo, welke series in een aantal ledige vierkantjes moesten worden ver volgd); 4°. het gebruik van een cijfercode (voor elk cijfer van 1 tot 9 werd een bepaald teeken gegeven, welk teeken nu onder een groot aantal gedrukte cijfers moest worden gezet) 5°. het onderscheiden van gelijkheid en verschil (telkens werden 2 getallen naast elkaar gegeven 50 op elke bladzijde die ten deele gelijk waren, soms ook in enkele cijfers verschilden bijv.: 650 650, 67041382 67014382. Wanneer ze gelijk waren, moest er een kruisje achter worden gezet); 6°. het aanbrengen van ontbrekende deelen in een twintigtal teekeningen (neus aan gelaat, staart aan varken, vergeten scha duw) j IJl"*' 7°. door middel van lijnen in een vierkant aangeven, hoe dit uit 2 of 3 er naast geteeikende figuren kon wordel samengesteld (bijv. uit 2 rechthoeken, 2 driehoeken, 1 vijfhoek en 1 driehoek). (Mil. Sped. 1923 bldz. 192). Bijlage III. Naam: Leeftijd op 1 Januari 192jaren Geboorteplaats: Beroep van vader: Genoten onderwijs: Laatsdoorloopen klasse: Genoten vakonderwijs: Wat is Uw ambacht of welk ambacht hebt Gij het meest beoefend 238 Datum van proef: Aantal puntenKlasse: Geschikt voor NIET OMSLAAN. MODEL D.

Indisch Militair Tijdschrift | 1925 | | pagina 38